Eesti iluvõimlemise noortemeistrid on Tallinnast ja rühmvõimlemise noortemeistrid Tartust

29.04.2019
Iluvõimlemise noortemeister Anette Vaher

Rapla Sadolini spordihoone võõrustas esmakordselt Eesti noorte meistritiitli eest võistlevaid iluvõimlejaid. Võistlused toimusid lasteklassis (8.-10.aastased) ja noorteklassis (10.-12.aastased võimlejad).

Lasteklassis osales 39 võimlejat 10 erinevast klubist. Kolmest kavast (vabakava, hüpitsakava ja rõngakava) koosneva mitmevõistluse võitis Elina Safronova (Võimlemisklubi Noorus), saades kõrgeimad hinded kõigis sooritatud kavades. Hõbemedali võitis Elisabeth Reinthal Tartu võimlemisklubist Rütmika ja pronksile tuli Elys Kretelle Kukk (Võimlemisklubi Elegance). Teise ja kolmanda koha tulemuse vahe ülinapp- vaid 0,05 punkti.

Noorteklassi meistri tiitli võitis Anette Vaher (VK Elegance). Mitmevõistluses tuli teisele kohale klubikaaslane Anastasija Ivanova ja pronksmedali võitis Polina Shektalova (Spordiklubi Nord). Noorteklassis võistles 48 iluvõimlejat 13 erinevast klubist.

Noorteklassis toimus ka üksikalades finaalvõistlus, kuhu pääsesid mitmevõistluse jooksul vastava kava kaheksa parima tulemuse saavutanud võimlejat. Hüpitsakavas tuli Eesti noortemeistriks Ester Kreitsman (VK Janika Tallinn), pallikavas Anette Vaher ja kurikakavas Valeria Valasevits (VK Rütmika).

Noorteklassi kaheksa parimat                                             Lasteklassi kaheksa parimat

Rühmvõimlemise Eesti noorte meistrivõistlused toimusid Tartus. Noorteklassis võistles viis võistkonda, kuhu kuuluvad 12-14.aastased võimlejad. Eesti meistri tiitli võitis taas Võimlemisklubi Rütmika rühm Siidisabad. Neile järgnesid esimest aastat noorteklassis võistlevad VK Piruett rühm Pärlid hõbedal ja VK Rütmika rühm Lepatriinud pronksil, keda omavahel lahutas vaid 0,084 punkti. Link noorteklassi võitjate Siidisabad kavale: https://www.youtube.com/?v=YQBsHl5KZwatchxg

Lasteklassis (10-12.aastased) võistles 9 rühmvõimlemise võistkonda. Võitis VK Janika rühm Violett, edestades hõbedale tulnud VK Piruett rühma Esperanza ja pronksi saavutanud VK Janika Tallinna rühma Miressa.

„Noorte võimlejate tase ja tahe teeb suurt rõõmu“, ütles Eesti Võimlemisliidu peasekretär Tene-Riin Vaarmann võistlusi kommenteerides. „Neil noorte meistrivõistlustel võistles 210 võimlejat, kõik nad treenivad 5-6 korda nädalas. See on suur pühendumus nii laste kui perede poolt. Hea meel on ka uue peale kasvava treenerite põlvkonna üle, kelle õpilased pjedestaalikohtadeni jõudsid. Meil on tugev järelkasv tulemas tänastele juunior- ja meistriklassi võimlejatele “, lisas ta.

Fotode autorid Indrek Kask ja Andrek Assor

Võimlejad alustavad täna jahti olümpiapiletitele

16.09.2019
Eesti koondis sõitis täna Bakuus algavale iluvõimlemise MM-ile suurte lootustega – rühmakava naiskond jahib olümpiapiletit, Viktoria Bogdanova kohta finaalvõi... Loe edasi

Lahkus pikaaegne FIG-i president Bruno Grandi

13.09.2019
Eesti Võimlemisliit ühineb leinas Rahvusvahelise Võimlemise Föderatsiooniga (FIG) ning mälestab täna hommikul lahkunud FIG-i pikaaegset presidenti Bruno Grandi´... Loe edasi

Akrobaatika Kooli sporakrobaatika võimlejad Poola turniiril tublil 7. kohal

09.09.2019
6.-8. septembrini toimusid Poolas, Zielona Goras sportakrobaatika vòistlused: 14th International Tournament "Winobranie". Vòistlustel osalesid Poola, Ungari, Saksamaa ja Eesti ... Loe edasi

Eestile eriolümpia iluvõimlemise võistlustelt Slovakkias medalikohad

09.09.2019
5.-8. septembrini toimusid Slovakkias Nitra linnas eriolümpia iluvõimlemise võistlused. Kohal oli 47 sportlast 12-st riigist. Eestit esindasid Eleriin Vares ja Anette Viskov Viljand... Loe edasi

Eesti toimus esmakordselt FIG sportakrobaatika akadeemia

29.08.2019
21-28. august oli Eesti Võimlemisliidul oli suur au korraldada Eestis esimest korda FIG sportakrobaatika akadeemia (Level 1), millest võttis osa 13 tublit Eesti ACRO treenerit (klubidest... Loe edasi