Eesti iluvõimlemise noortemeistrid on Tallinnast ja rühmvõimlemise noortemeistrid Tartust

29.04.2019
Iluvõimlemise noortemeister Anette Vaher

Rapla Sadolini spordihoone võõrustas esmakordselt Eesti noorte meistritiitli eest võistlevaid iluvõimlejaid. Võistlused toimusid lasteklassis (8.-10.aastased) ja noorteklassis (10.-12.aastased võimlejad).

Lasteklassis osales 39 võimlejat 10 erinevast klubist. Kolmest kavast (vabakava, hüpitsakava ja rõngakava) koosneva mitmevõistluse võitis Elina Safronova (Võimlemisklubi Noorus), saades kõrgeimad hinded kõigis sooritatud kavades. Hõbemedali võitis Elisabeth Reinthal Tartu võimlemisklubist Rütmika ja pronksile tuli Elys Kretelle Kukk (Võimlemisklubi Elegance). Teise ja kolmanda koha tulemuse vahe ülinapp- vaid 0,05 punkti.

Noorteklassi meistri tiitli võitis Anette Vaher (VK Elegance). Mitmevõistluses tuli teisele kohale klubikaaslane Anastasija Ivanova ja pronksmedali võitis Polina Shektalova (Spordiklubi Nord). Noorteklassis võistles 48 iluvõimlejat 13 erinevast klubist.

Noorteklassis toimus ka üksikalades finaalvõistlus, kuhu pääsesid mitmevõistluse jooksul vastava kava kaheksa parima tulemuse saavutanud võimlejat. Hüpitsakavas tuli Eesti noortemeistriks Ester Kreitsman (VK Janika Tallinn), pallikavas Anette Vaher ja kurikakavas Valeria Valasevits (VK Rütmika).

Noorteklassi kaheksa parimat                                             Lasteklassi kaheksa parimat

Rühmvõimlemise Eesti noorte meistrivõistlused toimusid Tartus. Noorteklassis võistles viis võistkonda, kuhu kuuluvad 12-14.aastased võimlejad. Eesti meistri tiitli võitis taas Võimlemisklubi Rütmika rühm Siidisabad. Neile järgnesid esimest aastat noorteklassis võistlevad VK Piruett rühm Pärlid hõbedal ja VK Rütmika rühm Lepatriinud pronksil, keda omavahel lahutas vaid 0,084 punkti. Link noorteklassi võitjate Siidisabad kavale: https://www.youtube.com/?v=YQBsHl5KZwatchxg

Lasteklassis (10-12.aastased) võistles 9 rühmvõimlemise võistkonda. Võitis VK Janika rühm Violett, edestades hõbedale tulnud VK Piruett rühma Esperanza ja pronksi saavutanud VK Janika Tallinna rühma Miressa.

„Noorte võimlejate tase ja tahe teeb suurt rõõmu“, ütles Eesti Võimlemisliidu peasekretär Tene-Riin Vaarmann võistlusi kommenteerides. „Neil noorte meistrivõistlustel võistles 210 võimlejat, kõik nad treenivad 5-6 korda nädalas. See on suur pühendumus nii laste kui perede poolt. Hea meel on ka uue peale kasvava treenerite põlvkonna üle, kelle õpilased pjedestaalikohtadeni jõudsid. Meil on tugev järelkasv tulemas tänastele juunior- ja meistriklassi võimlejatele “, lisas ta.

Fotode autorid Indrek Kask ja Andrek Assor

Trampoliinvõimlemise 2019. aasta Eesti meistritiitlid jagatud

20.05.2019
Võimlemist täis möödunud nädalavahetusel toimusid ka eile Tartus VII Eesti Meistrivõistlused batuudihüpetes ja ajaloolised I Eesti meistrivõistlused topel... Loe edasi

Eestlannad naasevad rühmvõimlemise MM-ilt esikümne kohtadega

20.05.2019
Täna Hispaanias lõppenud rühmavõimlemise MM-il lõpetasid Eesti naiskonnad VK Rütmika Elite Team ja VK Janika Elite Team kahe katse kokkuvõttes vastavalt seit... Loe edasi

Iluvõimlejate supertulemus: juunioride võistkond võitis EM-il viienda koha

20.05.2019
Iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel Bakuus sai juunioride rühmkava koondis rõngakavas viienda koha, püstitades seejuures 22,55 punktiga isikliku rekordi. Tegemist o... Loe edasi

Sportakrobaatika võistlused KevadAkro 2019

18.05.2019
Laupäeval, 18. mail toimusid Tallinnas, OMAsaalis KevadAkro 2019 võistlused sportakrobaatikas. KevadAkro on saanud rohke osalejate arvuga iga-aastaseks traditsiooniks. Nii oli ka sel korra... Loe edasi

Iluvõimlemise EM-ile sõidavad Bogdanova, Aesma, Keler ning juunioride võistkond

14.05.2019
Eile õhtul sõitis Eesti iluvõimlemisekoondis nädalal lõpus Bakuus toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Individuaalvõistlejatest nimetati juhatuse ots... Loe edasi