Eesti juuniori rühmkava koondis Miss Valentine´i mitmevõistluses hõbemedalil

02.03.2019
Eesti rühmkava juuniorikoondis

Eesti rühmkava juuniorikoondis saavutas Miss Valentine mitmevõistluses punktisummaga 36.00 Venemaa juunioride rahvuskoondise (punktisumma 39.750) järel hõbemedali, kusjuures 5 rõnga kava eest saadi kõrged 20.100 punkti. Kolmadale kohale tuli Valgevene rahvuskoondis 33.850 punktiga. Eesti juuniorikoondis, täna koosseisus Dilana Kanger, Ilona Tihhomirova, Natali Vei, Maria Aleksandra Ploduhhina ja Polina Kitaeva, astub 5 rõnga kavaga ja 5 lindi kavaga üles ka homme toimuvates finaalides. TSSK VK Diiva rühma (Gerda Jäe, Liisi Leppik, Anita Korotkova, Polina Hardikova, Alina Prokofjeva, Carmen Grigorovits) saavutas mitmevõistluses 6. koha (28.900) ning SK Nord rühm (Katerina Terehhova, Maria Serebrova, Alina Drozdova, Anita Derjagina, Alina Bakun) tuli 8. kohale (26.250).

FIG meistriklassi mitmevõistluse arvestuses saavutas täna kurika- ja lindikavadega 8. koha Carmen Marii Aesma ( 67.700 punkti). Carmen pääseb lisaks juba eile saavutatud rõngakava finaalikohale finaalidesse ka kurika- ning lindikavaga. Eestlastest teise parima tulemuse tegi Adelina Beljajeva saavutades 15. koha 62.150 punktiga, talle järgnesid 19. ja 20. kohal Melany Keler (60.050 punkti) ning Narine Grigorjan (60.000 punkti). FIG mitmevõistluses võtsid kaksikvõidu Venemaa esindajad Mariia Sergeeva 73.150 ning Karina Kuznetsova 73.100 punktiga, neile järgnes kolmandal kohal kreeklanna Eleni Kelaiditi (71.000).

Eesti rühmkava rahvuskoondis ebaõnnestus 5 palli kavas täielikult ning mitmevõistluse arvestuses jäädi lõpuks 6. kohale. Homme aga astub Eesti koondis, koosseisus Alina Vesselova, Arina Okamanchuk, Carmely Reiska, Laurabell Kabrits ja Lera Teino, uuesti võistluspõrandale 2 kurika ja 3 rõnga kavas. . Rühmkava mitmevõistluses võtsid esimesed kaks kohta Venemaa Peterburi (44. 050) ning Moskva regiooni (42.100) rühmad, kolmandale kohale tuli Soome rahvuskoondis (33.700). TSSK VK Diiva senior rühm savutas mitmevõistluses 5. koha (28.850) ning astub ka homme üles 5 palli kava finaalis.

Pealerühmkava juuniorvõimlejate olid täna võistlustules ka juunioriklassi indivduaalsed võimlejad. Parima eestlasena saavutas 61.250 punktiga mitmevõistluses 8. koha Polina Murashko. Lisaks eile välja teenitud finaalikohale pallikava finaalis, teenis Murashko ka tänase lindikava esitlusega koha homses lindikava finaalis. Teised kaks Eestit esindavat juuniorvõimlejat, Vanessa Kivirand ja Sabiine Oras, jäid vastavalt 16. ning 27. kohale (punktisummad 57.150 & 53.900). Mitmevõistluse esikohad jagati taaskord Venemaa koondislaste vahel – 1. koht Dariia Sergaeva (72.850), 2. koht Alexandra Skubova (72.600) ja 3. Koht Sofia Nikeeva (68.650).

Miss Valentine raames toimuval traditsioonilisel rahvusvahelisel turniiril selgitati täna välja meistriklassi mitmevõistluse (rõnga-, kurika-, ja lindikava) esikolmik ning juunioriklassi rühmkavade esikolmik. Tulemused olid järgmised:

24. Elisabeth Räni 34.550 (EST)

Homme toimuvale lindikava finaali kvalifitseerusid Alissa Postojalkina ning Emma Tomson.

Juunioriklass (2004, 2005, 2006) rühmkava:
1. Glimmer Athletic Club 27.400 (CAN)
2. SK Nord Juniors 2 25.250 (EST)
3. NPSK/Fouette-1 20.200 (EST)

Homsetest FIG finaalidest teeb kell 17.00 otseülekande ETV+ ning ERR spordiportaal. Kell 19.00 saab ETV2 ekraanil näha Miss Valentine 25-le aastapäevale pühendatud võimlemisgalat.

Eesti võimlejad võitsid Eriolümpia Maailmamängudel 13 medalit

21.03.2019
Araabia Ühendemiraatides toimunud Eriolümpia suvistel maailmamängudel olid sportvõimlemise võistlused 15.-17. märtsini ja iluvõimlemise võistlused 19.-2... Loe edasi

Mainekal Derjugina Cupil Eesti iluvõimlemise juuniorikoondisele kaks hõbedat ja üks pronks

18.03.2019
Kiievis toimuval traditsioonilisel mainekal iluvõimlemise turniiril Derjugina Cup Grand Prix olid möödunud nädalavahetusel võistlustules Eesti juunioride ja meistriklassi ... Loe edasi

Eesti võimlejad Eriolümpia suvistel Maailmamängudel Abu Dhabis

14.03.2019
14.- 21. märtsini toimuvad Araabia Ühendemiraatides Eriolümpia suvised Maailmamängud, mis on maailma suurim võistlus intellektipuudega sportlastele. Täna, 14. märt... Loe edasi

Lootuste KV mini-, laste- ja noorteklassile finaali pääsejad selgunud

11.03.2019
Möödunud nädalavahetusel Tallinna Kalevi Spordihallis peetud Lootuste Karikavõistluste II etapil osales ligi 150 noort mini-, laste- ja noorteklassi iluvõimlejat. K&a... Loe edasi

Eesti rühmvõimlejad naasevad MK-etapilt esikuuiku kohtadega

11.03.2019
Rühmvõimlemise tänavuse hooaja esimesel MK-etapil Bulgaarias Sofias sai VK Rütmika Elite Team 34,70 punktiga viienda koha, VK Janika Elite Team oli 34,00 punktiga kuues. Meda... Loe edasi