Eestlannad naasevad rühmvõimlemise MM-ilt esikümne kohtadega

20.05.2019
Meistriklassi finalistid MM-il

Täna Hispaanias lõppenud rühmavõimlemise MM-il lõpetasid Eesti naiskonnad VK Rütmika Elite Team ja VK Janika Elite Team kahe katse kokkuvõttes vastavalt seitsmenda ja kaheksanda kohaga. Maailmameistriks krooniti Madonna naiskond Venemaalt, hõbeda ja pronksi viisid Soome Minetit ja OVO Team.

„Tulime püüdma kohta esimese kuue seas,“ tunnistas VK Rütmika treener Maarja Jaanovits. „Ometi olen tüdrukutega väga rahul - eelvõistluse katse oli tugev, aga hinne mõistetamatult madal. Finaalkatseks valmistusime täie tõsidusega ega lasknud end eelmisest päevast häirida. Teine sooritus õnnestuski suurepäraselt, energiat jagus lõpuni ja tehniline sooritus oli samuti tugev. Finaalkatse kuuenda koha punktid olid õiglased,“ lisas ta.

VK Janika Elite Teami treener Kristin Laupa hindas võistlust stabiilselt heaks. „Eelvõistluses sisse lipsanud pisikesed koperdused parandasime finaalis ära, tasuks hooaja tugevaim katse,“ sõnas Laupa, lisades, et nüüd ootab ees väike puhkus, mida täidab muuhulgas tantsupeol osalemine.

Uue tõusva jõuna sekkub rühmvõimlemise kõrgete kohtade jagamisse Jaapan, kelle naiskonnad võtsid Eesti tüdrukute ees viienda ja kuuenda koha.

„Tundub, et jaapanlastel on kindel eesmärk lähiaastatel esikolmikusse pürgida, nad teevad selle nimel sihikindlalt tööd - seega ei tulnud nende edu suure üllatusena,“ ütles Laupa.

Kolmanda Eesti naiskonnana tegi kaasa VK Janika Tallinna Senior team, kes leppis 28. kohaga 39 naiskonna seas.

Juunioride arvestuses lõpetas kõrge kuuenda kohaga VK Janika Grisete. VK Pirueti Arabella finaali ei pääsenud, nende lõpptulemuseks jäi 17. koht.

MM-i raames tutvustati tiitlivõistluse hõngu ka lastele, kõige edukamalt läksVK Rütmika Siidisabadel, kes võitsid 12.-14. aastaste seas teise koha. Finaali ja kokkuvõttes 9ndale kohale jõudis esimest aastat noorteklassis võistlev VK Piruett rühm Pärlid. 10-12. aastaste seas jõudsid finaalis kaks Eesti rühma, kellest Võimlemisklubi Janika Violett saavutas 5. koha ning VK Piruett Esperanza 8. koha. Laste lühikavade arvestuses tõi Eestile kõrgeima koha  VK Janika Tallinn rühm Liselle, kes saavutas juuniori vanuseklassis 5. koha.

Lasteklassi finalistid

FOTOD: Erakogu

Eesti korraldab nädalavahetusel MK-etappi, millest Kreeka loobus

17.10.2019
Eeloleval nädalavahetusel toimub Tallinnas rühmvõimlemise III MK-etapp, kus meistriklassis püüab kõrget kohta Eesti tipprühm Rütmika Elite Team. Kalendr... Loe edasi

Tallinnas võisteldi eile sportaeroobika Eesti meistrite tiitlitele

14.10.2019
Eile, 13. oktoobril, toimusid Tallinnas Ehte Gümnaasiumis 2019. aasta Eesti meistrivõistlused sportaeroobikas, kus võistlustules selgitati välja Eesti meistrid laste, noorte ni... Loe edasi

Tartus selgusid vahendiga rühmkavade karikavõitjad

13.10.2019
Iluvõimlejad ja rühmvõimlejad võistlesid täna Tartus vahendiga rühmkavade karikate nimel. Need igasügisesed karikavõistlused on suurim Eesti Võim... Loe edasi

SK Fööniksile säravad tulemused sportaeroobika turniirilt Moldovast

08.10.2019
Spordiklubi Fööniks tuli möödunud nädalavahetusel toimunud sportaeroobika turniirilt 5th „LIA-GYM” AEROBICS OPEN CUP 2019 tagasi rõõmustavate tu... Loe edasi

Iluvõimlemise naiskond jäi MM-il olümpiapiletita

21.09.2019
Iluvõimlemise MM-il Bakuus sai Eesti rühmkava naiskond RGG Team Estonia viie palli kavas 19. koha 23,300 punktiga ning kurika ja rõngaste kavas 18. koha 23,250 punktiga. Mitmev&otil... Loe edasi