Eestlannad naasevad rühmvõimlemise MM-ilt esikümne kohtadega

20.05.2019
Meistriklassi finalistid MM-il

Täna Hispaanias lõppenud rühmavõimlemise MM-il lõpetasid Eesti naiskonnad VK Rütmika Elite Team ja VK Janika Elite Team kahe katse kokkuvõttes vastavalt seitsmenda ja kaheksanda kohaga. Maailmameistriks krooniti Madonna naiskond Venemaalt, hõbeda ja pronksi viisid Soome Minetit ja OVO Team.

„Tulime püüdma kohta esimese kuue seas,“ tunnistas VK Rütmika treener Maarja Jaanovits. „Ometi olen tüdrukutega väga rahul - eelvõistluse katse oli tugev, aga hinne mõistetamatult madal. Finaalkatseks valmistusime täie tõsidusega ega lasknud end eelmisest päevast häirida. Teine sooritus õnnestuski suurepäraselt, energiat jagus lõpuni ja tehniline sooritus oli samuti tugev. Finaalkatse kuuenda koha punktid olid õiglased,“ lisas ta.

VK Janika Elite Teami treener Kristin Laupa hindas võistlust stabiilselt heaks. „Eelvõistluses sisse lipsanud pisikesed koperdused parandasime finaalis ära, tasuks hooaja tugevaim katse,“ sõnas Laupa, lisades, et nüüd ootab ees väike puhkus, mida täidab muuhulgas tantsupeol osalemine.

Uue tõusva jõuna sekkub rühmvõimlemise kõrgete kohtade jagamisse Jaapan, kelle naiskonnad võtsid Eesti tüdrukute ees viienda ja kuuenda koha.

„Tundub, et jaapanlastel on kindel eesmärk lähiaastatel esikolmikusse pürgida, nad teevad selle nimel sihikindlalt tööd - seega ei tulnud nende edu suure üllatusena,“ ütles Laupa.

Kolmanda Eesti naiskonnana tegi kaasa VK Janika Tallinna Senior team, kes leppis 28. kohaga 39 naiskonna seas.

Juunioride arvestuses lõpetas kõrge kuuenda kohaga VK Janika Grisete. VK Pirueti Arabella finaali ei pääsenud, nende lõpptulemuseks jäi 17. koht.

MM-i raames tutvustati tiitlivõistluse hõngu ka lastele, kõige edukamalt läksVK Rütmika Siidisabadel, kes võitsid 12.-14. aastaste seas teise koha. Finaali ja kokkuvõttes 9ndale kohale jõudis esimest aastat noorteklassis võistlev VK Piruett rühm Pärlid. 10-12. aastaste seas jõudsid finaalis kaks Eesti rühma, kellest Võimlemisklubi Janika Violett saavutas 5. koha ning VK Piruett Esperanza 8. koha. Laste lühikavade arvestuses tõi Eestile kõrgeima koha  VK Janika Tallinn rühm Liselle, kes saavutas juuniori vanuseklassis 5. koha.

Lasteklassi finalistid

FOTOD: Erakogu

EEVL baaskoolitusele (3. tase) eelregistreerimine avatud

05.06.2019
Eesti Võimlemisliit korraldab 2019. aasta sügishooajal treenerite baaskoolitust (3. tase treenerikutse) järgmistel aladel:   ➢ aeroobika ja rühmatreeningud ➢ ves... Loe edasi

Eesti trampoliinvõimlejatele Rootsi suurturniirilt kaks kuldmedalit

04.06.2019
31.05-01.06 toimus Rootsis Herrljungas rahvusvaheline suurturniir Frivolten Cup 2019 batuudi- ja topelt-trampetihüpetes, kus osales 472 last, noort ja täiskasvanut 9 erinevast riigist ning E... Loe edasi

Selgusid 2019. aasta Eesti meistrid sportakrobaatikas

03.06.2019
Möödunud laupäeval, 1. juunil, toimusid Tallinnas, OMAsaalis sportakrobaatika 2. Eesti Meistrivõistlused. Võistlustel osales 145 akrobaati kuuest akrobaatikaklubist: ... Loe edasi

Iluvõimlemise FIG turniirilt Yaroslavlis pronksmedal

30.05.2019
28-29. mai toimus Yaroslavlis, Venemaal rahvusvaheline FIG iluvõimlemise turniir, kus Eestist osales neli võimlejat klubist Tartu Spordiselts Kalev VK Diiva. Parima saavutuse ehk pr... Loe edasi

Mainekal Grand Prix-l Eesti iluvõimlejale Polina Murashkole kaks pronksi

30.05.2019
Iisraelis mainekal iluvõimlemise Holon Grand Prix turniiril sai juunioride individuaalarvestuses valitsev Eesti juunioride meister Polina Murashko kurika- ja lindikavades pronksmedalid (kurikak... Loe edasi