Iluvõimlejate tegus nädalavahetus rahvusvahelistel turniiridel

19.03.2018
Eesti iluvõimlemise rühmkava koondis pjedestaalil pronksmedalil

Ülimalt võimlemisvõistlusterohke nädalavahetus näitas, et ettevalmistused tiitlivõistlusteks on täies hoos. Iluvõimlejad osalesid kahel suurel FIG turniiril Ukrainas ja Kreekas, lisaks olid nooremad võimlejad turniiridel Horvaatias ja Saksamaal.

Kreekas peetud iluvõimlemise FIG turniiril Aphrodite Cup 2018 võistles 6 juuniorklassi ja üks meistrklassi võimleja kolmest Eesti klubist - SK Nord/IluvõimlemineVõimlemisklubi Elegance ja Võimlemisklubi Janika Tallinn. Eesti esindajatest parima tulemuse saavutas 2004. sünniaastaga juuniorite üldarvestuses Polina Murashko teenides punktisummaga 50.750 Kazahstani esindaja Sabina Bakatova (51.350) järel teise koha. Adelina Beljajeva teenis 2003.aastal sündinud võimelejate seas 7.koha (punktismma 49.300). Polina ja Adelina teenisid kahe kavaga välja ka finaalipääsu, kus Polina võitis lindiharjutuses pronksmedali ja pallikavas saavutas 4. koha (11.750). Adelina Beljajeva pääses finaali rõnga ja kurikakavaga ning vastavalt saavutas 5. ja 6.koha. Polina Murashko treeneri Irina Stadnik sõnul õnnestus võistlus hästi ning mitmevõistluse neljast kavast oli Polinal edukalt sooritatud kolm. Hea võistluskogemuse said ka Katerina Terehhova, Evelin Naptal, Carolin Kaia Jõeleht ja Leeni Janete Kreen. Meistriklassi FIG turniiril osales Liisa Leontine Lill, kes saavutas 39,500 punktiga 20.koha.

Juuniorid Polina Murashko, Katerina Terehhova ja Adelina Beljajeva rõõmustamas heade soorituste ja Kreeka sooja ilma üle.

Kiievis (UKR) toimunud meistriklassi Deriugina Cup Grand Prix raames võistles kogenud Viktoria Bogdanova, kelle korralik etteaste andis võimaluse võistelda finaalvõistlusel pallikavaga (5.koht, 16,250 punkti) ning andis mitmevõistluses 13.koha (58.100). Esikoht läks Venemaa esindajale Ekaterina Seleznjovale ( punktisumma 72.350). “Jäin tulemusega osaliselt rahule, kuid kavatsen teha põhjaliku analüüsi ning veelgi täiendada esinemisprogramme”, iseloomustas Viktoria selle hooajal esimest rahvusvahelist etteastet. “ Eesmärk on näidata korralikku tulemust kevadel toimuvatel Eesti tiitlivõistlustel”, lausus Bogdanova.

Viktoria Bogdanova Kiievis võistlusplatsil

Kiievis tegi oma esimese rahvusvahelise etteaste iluvõimlemise rühmkava koondis koosseisus Helena JäeVasilina KuksovaCarmely Reiska, Maria Susi, Lera Teino ja Maria Trofimov. Kahe kava kokkuvõttes teeniti Ukraina ja Iisraeli võistkondade järel kolmas koht. Finaalides saavutati 5 rõnga ja palli/hüpitsa harjutustes 3.kohad. “Koondisel on tihe võistlushooaeg alanud ning see on osa ettevalmistusprotsessist Euroopa Meistrivõistlusteks mai lõpus. Koondise koosseis on paigas ning pearõhk on kava ühtsuse ja täpsuse lihvimisel”, kommenteeris koondise treener Natalja Bestšastnaja.

Grand Prix võistlusega koos toimunud traditsioonilisest rahvusvahelisest turniirist Deriugina Cup võtsid osa juuniorid Marie-Anett Kaasik ja Viktoria Põllumäe, kellele seekord jäi võistkondlikus arvestuses 17.koht.

Eesti iluvõimlemise rühmkava koondis                                                Juuniorid Viktoria Põllumäe ja Marie-Anett Kaasik Kiievis

Selle pooleaasta tähtsaim start ootab ees Euroopa meistrivõistlustel Hispaanias, kuhu lähetatakse läbi aegade suurim delegatsioon, kuhu kuuluvad meistriklassi rühmkava koondis, meistriklassi 2017. tulemuste järgi finaali pääsenud individuaalvõimleja ning juunioride individuaalvõimlejad.

Eestis ootavad individuaalvõimlejaid ees Eesti Karikavõistlused 15.-16.aprillil ja enne saab vormi koguda mitmel klubide korraldatud turniiril.

Eesti rühmkava koondis tõi iluvõimlemise MM-ilt koju kõrge 13. koha

16.09.2018
Iluvõimlemise MM-il Sofias Bulgaarias võistlesid viimastena riikide rühmkavade koondised. Eesti koondis saavutas 36 võistkonnas seas väga tihedas konkurentsis kahe kava ... Loe edasi

Iluvõimlemise individuaalvõimlejad võistkondlikus arvestuses maailma TOP 20-s

14.09.2018
Neljas iluvõimlemise MMi võistluspäev tõi individuaalvõimlejatele võistkondlikus arvestuses (8 kõrgeima punktisummaga kava 10st) 20. koha, jääd... Loe edasi

Tippiluvõimlejate võistlushooaeg kulmineerub Sofias algaval MM-il

09.09.2018
10.-16.septembril toimub Bulgaaria pealinnas Sofias selle aasta võimlemismaailma oodatuim sündmus - iluvõimlemise maailmameistrivõistlused, kus 61 riigi esindajad selgitavad ... Loe edasi

EESTI VÕIMLEMISLIIDUS ALUSTAB TÄNASEST TÖÖD UUS PEASEKRETÄRI ASSISTENT

03.09.2018
Meil on suurim rõõm teatada, et tänasest alustab Eesti Võimlemisliidus tööd peasekretäri assistent Virko Nilender. Virko annab oma panuse Eesti Võimlemi... Loe edasi

EKR_4 tasemekoolituse (eriala ilu- ja rühmvõimlemine) 1. osale registreerimine avatud

23.08.2018
  Eesti Võimlemisliidu EKR_4 tasemekoolitus (eriala ilu- ja rühmvõimlemine) 1. osa toimub 8-9. september 2018 Tartus.    Koolitus on mõeldud k&otil... Loe edasi