Eesti iluvõimlemise rühmkava juuniorkoondis võttis 4.-6.aprillil osa rahvusvahelisest turniirist Sofia Cup Bulgaarias, kus olid esindatud 14 riigi juuniorkoondised.

 

 

 

 

 

 

Kahest kavast koosnevas mitmevõistluses (harjutus 5 rõngaga ja harjutus 5 lindiga) saavutasid meie juuniorid 5. koha (punktisumma 31,7), pronksmedalid jäid vaid 0,40 punkti kaugusele. Võitis Venemaa koondis (40,25 punkti) ja järgnesid samuti tugevate võimlemistraditsioonidega Valgevene (36,2 punkti) ja Bulgaaria juuniorid (32,1 punkti).

 

Finaalvõistlusele pääsesid mõlema kava 8 parimat, sh Eesti koondis. Rõngakava sooritasid Eesti võimlejad kindlalt ja kaotusteta, tulemuseks 18,85 punkti ja hõbemedalid. Võitis Vene koondis (22,55 punkti) ja kolmandaks tulid bulgaarlannad (18,0).

Koheselt järgnenud lindikava finaaliks ei suutnud enamik võistkondi end veatuks soorituseks koguda. Üllatusvõitjaks tuli Ungari koondis kõrge tulemusega 18,5 punkti, tuge võis tulla sellest et Ungari rõngakava finaali pääset ei saanud ning sai nii lindikavale keskenduda. Neile järgnesid Venemaa (16,6) ja Bulgaaria juuniorid (16,45). Eesti oli selles finaalis seitsmes.

 

„Konkurents on sel aastal tipus väga tihe, pjedestaalile viivad vaid rasked kavad. Kahjuks meil oli seekord kaotusi, kuid korralik esitus rõngafinaalis tõi ka medali", ütles treener Larissa Gorbunova. „Tüdrukud tõestasid taas, et neil on tippkonkurentsis osalemiseks nii võimed kui oskused olemas, ka kavad on juba piisavalt rasked. Treeningutel on nad järjest stabiilsemad, nüüd on vaja võistlustel alati oma ära teha."

 

Juuniorkoondise järgmine võistlus on Bakuus aprilli keskel ning kuu aja pärast mai keskel toimuvad samas Euroopa meistrivõistlused.

 

Rõngahõbeda toonud sooritust saab vaadata siin: https://youtu.be/kwMmA_pAyE0