Iluvõimlemise rühmkava koondised kaitsesid kõrgeid kohti ligi 4000 km kaugusel

23.04.2019
Rühmkava täiskasvanute koondis

Taškendis peetud MK-etapil võistles Eesti iluvõimlemise rühmkava rahvuskoondis. Eelmise aasta ajaloolise mitmevõistluse pronksmedali kordamisest jäi puudu napp 0,15 punkti. Kahe kava kokkuvõttes teeniti punktisumma 42.450 ja tuli leppida neljanda kohaga Ukraina koondise järel. MK sarja kolmanda etapi võitjaks tuli sel hooajal olümpiavõitjatega täiustatud Venemaa koondise koosseis (50.300), kellele järgnes koduseinte vahel võistlev Usbekistaani võistkond (44.300). Eesti koondis pääses ka finaalvõistlusele, kus jäädi  viie palli ja kurikate-rõngaste kavades viiendaks. Eesti iluvõimlemise rühmkava rahvuskoondist näeb võistlemas juba tuleval nädalavahetusel viimasel MK-etapil Bakuus, kuhu sportlased suunduvad otse Usbekistaanist, kus võistluste vahel peetakse lühitreeninglaager.

Paralleelselt Taškendi MK-etapiga võistlesid 16 riigi juunioride rühmkava koondised Bakuus. Eesti juuniorkoondis  näitas head ja tugevat vormi kogudes kahe kavaga mitmevõistluses 36,250 punkti ja saavutades kõrge 8. koha, pääsedes nii rõngaste kui ka lintide kavades ka finaali. Maineka turniiri võitsid Iisraeli juuniorid (42,000 punkti), kellel järgnesid Aserbaidžaani koondis (41,000) ja Venemaa koondis (40,000). Võistlus oli peaprooviks maikuus toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks ning selle tulemused on lootustandvad ning motiveeritavad.

Rühmkava juuniorikoondis Bakuus

Euroopa meistrivõistlused toimuvad 16.-19. mail Bakuus, kus Eestit esindavad kahe kavaga juunioride rühmkava koondis ja meistriklassi individuaalvõimlejad, kes sooritavad kokku 8 kava. Individuaalvõimlejate koosseis selgub lähipäevadel vastavalt möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti MV tulemustele, sel hooajal rahvusvahelistel võistlustel saavutatud kohtadele ning Eesti võimlemisliidu otsusele. Iluvõimlemise rühmkava Euroopa meistrivõistlused toimuvad sel aastal Euroopa Mängude ajal 21.-23. juunil Minskis, kuhu teenis pääsme ka Eesti rahvuskoondis.

Pildid: Indrek Kask, Bernd Thierolf

Trampoliinvõimlemise 2019. aasta Eesti meistritiitlid jagatud

20.05.2019
Võimlemist täis möödunud nädalavahetusel toimusid ka eile Tartus VII Eesti Meistrivõistlused batuudihüpetes ja ajaloolised I Eesti meistrivõistlused topel... Loe edasi

Eestlannad naasevad rühmvõimlemise MM-ilt esikümne kohtadega

20.05.2019
Täna Hispaanias lõppenud rühmavõimlemise MM-il lõpetasid Eesti naiskonnad VK Rütmika Elite Team ja VK Janika Elite Team kahe katse kokkuvõttes vastavalt seit... Loe edasi

Iluvõimlejate supertulemus: juunioride võistkond võitis EM-il viienda koha

20.05.2019
Iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel Bakuus sai juunioride rühmkava koondis rõngakavas viienda koha, püstitades seejuures 22,55 punktiga isikliku rekordi. Tegemist o... Loe edasi

Sportakrobaatika võistlused KevadAkro 2019

18.05.2019
Laupäeval, 18. mail toimusid Tallinnas, OMAsaalis KevadAkro 2019 võistlused sportakrobaatikas. KevadAkro on saanud rohke osalejate arvuga iga-aastaseks traditsiooniks. Nii oli ka sel korra... Loe edasi

Iluvõimlemise EM-ile sõidavad Bogdanova, Aesma, Keler ning juunioride võistkond

14.05.2019
Eile õhtul sõitis Eesti iluvõimlemisekoondis nädalal lõpus Bakuus toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Individuaalvõistlejatest nimetati juhatuse ots... Loe edasi