Mainekal Derjugina Cupil Eesti iluvõimlemise juuniorikoondisele kaks hõbedat ja üks pronks

18.03.2019
Hõbedane juuniorikoondis koos peatreener Larissa Gorbunovaga

Kiievis toimuval traditsioonilisel mainekal iluvõimlemise turniiril Derjugina Cup Grand Prix olid möödunud nädalavahetusel võistlustules Eesti juunioride ja meistriklassi rühmkavade koondised. Iluvõimlemise rühmkavade võistluse finaalides võitis Eesti juuniorkoondis RGG Junior Team Estonia täna kaks hõbedat! Meistriklassi Grand Prix võistlusel tegi oma hooaja esimesel välisvõistlusel väärikad katsed uute kavadega kindlust koguv meistriklassi koondis RGG Team Estonia, kes pjedestaalile veel ei jõudnud.

Juunioride rõngakava finaalis said meie tüdrukud senise kõrgeima hinde- 20,85 ja jäid vaid 0,8 punktiga alla võitnud Valgevenele. Lindikavas andis väsimus tunda juba kōigil koondistel, Eestile tõi hõbeda saavutatud 16,5 punkti, vahe esikoha saanud Valgevenega taas 0,8. Meistriklassi koondis tuli 5 palli kavaga kaheksa võistkonna seas viiendaks, saades hindeks 19,250 punkti. Kolme rõnga-nelja kurika kavas parandati esimese päeva tulemust üle 2 punkti, hinne 17,8 tõi kuuenda koha.

Eesti juuniorid saavutasid kaheksa riigi konkurentsis mitmevõistluses pronksmedalid, edestades ka tugevate iluvõimlemismaade Ukraina ja Bulgaaria juuniorkoondisi. Eestlaste kahe kava koondhindeks oli 35,500 punkti, sealhulgas kava eest 5 lindiga saadi hooaja seni kõrgeim hinne 17,300 punkti. Võistluse võitis Valgevene koondis tulemusega 41,000 punkti, hõbemedalid said hooaja parima võistluse teinud ungari juuniorid (36,000).

"Hea meel on näha kuidas tüdrukud iga võistlusega kindlust koguvad. Neile oli see esimene võistlus tingimustes, mis juba meenutas saali suuruselt ja võistluste korralduselt maikuus eesootavaid Euroopa meistrivõistlusi, seda rõõmstavam oli näha et närv pidas vastu ja tulemus tuli", sõnas koondise treener Larissa Gorbunova. "Mõlemas kavas tulid veel sisse väikesed vead, ehk et nad ei ole saavutanud oma maksimumi", lisas Gorbunova.

Meistriklassis võistlesid samuti 8 riigi esindused, Eesti koondis saavutas mitmevõistluses viienda koha punktisummaga 35,100. Kodupubliku rõõmuks tuli võitjaks Ukraina koondis (46,400 punkti), hõbemedalid said Iisraeli koondislased (46,250) ja pronksmedalid uute kavadega esimest korda võistlenud valitsev maailmameister Itaalia (41,600).

Eesti rühmkavade koondised võistlust nautimas

Meistriklassi koondise aasta olulisim võistlus - olümpiapääsmeid jaotav maailmameistrivõistlus- toimub septembris. Juunioride esimene tiitlivõistlus- Euroopa meistrivõistlused- on juba maikuu keskel.

Iluvõimlemise rühmkava koondised kaitsesid kõrgeid kohti ligi 4000 km kaugusel

23.04.2019
Taškendis peetud MK-etapil võistles Eesti iluvõimlemise rühmkava rahvuskoondis. Eelmise aasta ajaloolise mitmevõistluse pronksmedali kordamisest jäi puudu napp 0,... Loe edasi

Bogdanova võitis Keleri ees iluvõimlemise mitmevõistluse meistritiitli 0,05 punktiga

22.04.2019
Ele õhtul lõppenud ilu-ja rühmvõimlemise Eesti meistrivõistlustel krooniti iluvõimlemise meistriklassis mitmevõistluse Eesti meistriks Viktoria Bogdanova... Loe edasi

Puust ja punaseks: mis vahe on iluvõimlemisel, rühmvõimlemisel ja iluvõimlemise rühmkaval?

18.04.2019
Sel laupäeval ja pühapäeval selguvad Tartus, A.Le Coq´i spordimajas ilu-ja rühmvõimlemise Eesti meistrid. Iga suurema turniiri eel tekitab küsimus, kuidas ometi t... Loe edasi

Iluvõimlemise juuniorkoondisele hõbemedalid Sofia Cup'lt Bulgaariast.

07.04.2019
Eesti iluvõimlemise rühmkava juuniorkoondis võttis 4.-6.aprillil osa rahvusvahelisest turniirist Sofia Cup Bulgaarias, kus olid esindatud 14 riigi juuniorkoondised. ... Loe edasi

Rühmvõimlemise MK-etapil jõudis Rütmika Elite Team esikuuikusse

05.04.2019
Eile Singapuris toimunud rühmvõimlemise MK-sarja teisel etapi lõpetas VK Rütmika Elite Team kuuenda (35.650 punkti) ja VK Janika Elite Team seitsmenda (34,750) kohaga. Võ... Loe edasi