Selgusid Eesti karikavõitjad vahendiga rühmkavades

14.10.2018
Karikavõistlusest osavõtjad

Eilne imeline sügispäev möödus paljudel Eesti ilu- ja rühmvõimlejatel Tallinnas Kalevi spordihallis võisteldes Eesti karikavõistlustel vahendiga rühmkavades. See on üks väheseid võistlusi, kus ka tavaliselt vaid vabakavaga võistlevad rühmvõimlejad oma vahenditöö oskusi saavad näidata. Kokku osales 44 rühma, neist 28 iluvõimlemise rühmad ja 16 rühmvõimlemise rühmad.

Iluvõimlemise juunior – ja meistriklassi võimlejaid on järgmisel aastal ees ootamas rühmkavades nii Euroopa meistrivõistlused kui maailmemeistrivõistlused. Karikavõistlusel saavutatud tulemused koos novembri alguses toimuvatel Eesti meistrivõistlustel näidatavate sooritustega on aluseks tulevaste koondiste moodustamisel.

GC Piruett näitas tasemel vahenditehnikat ja elementide sooritust nii juunioride kui ka noorteklassis, mis tõid treener Larissa Gorbunova õpilastele esikohad mõlemas vanusklassis. Pirueti nooremad rühmad olid pjedestaalil ka laste- ja miniklassis (mõlemad 2.koht). Kõrget taset näitasid ka SK Nord/IluvõimlemineTartu Spordiselts Kalev Võimlemiskool "Diiva" ja VK Rütmika võistkonnad. Nordi võistkond sai teise koha nii juunioride- kui ka noorteklassis, TSSK Diiva tõusis esikolmikusse neljas erinevas vanusegrupis, võites kõige noorema miniklassi ja tulles teiseks kõige vanemas meistriklassis. VK Rütmika võistkond Lala Land võitis lasteklassi ja Lepatriinud tuli kolmandaks noorteklassis. Võimlemisklubi Janika miniklassi võistkond sai kolmanda koha miniklassis. Eraldi tunnustust väärib Narva PSK/Fouette, kes pani karikavõistlustele välja 6 iluvõimlemise rühma.

Iluvõimlemine, juunioriklassi esikolmik                              Iluvõimlemine, meistriklassi autasustamine

Iluvõimlemise rühmkava Eesti rahvuskoondis Eesti tiitlivõistlustest osa ei võta. Hea meel oli näha, et taas olid võistlustules kaks meistriklassi võistkonda - SK Nord/VK Piruett/Sillamäe Kalev/ Tallinna Spordikool koondvõistkond ja TSSK Diiva võistkond, kes proovisid karikavõistlustel kätt 2019.a. kehtima hakkavate rahvusvaheliste reeglite järgi - 5 palli kavaga ning 4 kurika ja 3 rõnga kavaga. Just nende vahenditega astub kodupubliku ees võistlustulle Eesti rahvusvõistkond juba detsembris Miss Merepiiga võistlustel.

Rühmvõimlemine, Noorteklass A-grupp karikavõitjad       Rühmvõimlemine, Juunioeiklassi B-grupp karikavõitjad

Rühmvõimlemises oli vahendiga kavades edukaim VK Piruett, kelle rühm Esperanza võitis lasteklass A, miniklass A võistluses tuli teiseks rühm Esperanza noorem ja kolmandaks Stellaris. Piruetikad võtsid kõik pjedestaalikohad miniklass B võistlusel (Sädelus, Koolibri, Stellaris). VK Rütmika rühm Lepatriinud tuli lasteklass A võistluses teiseks ja Rütmika Ülenurme rühmad võitsid esikohad B-rühmade seas juunior-, noorte-ja lasteklassis. SK Airi Päikeselilled võitis noorteklass A, VK Rüht Briiz miniklass A. Narva PSK/Fouette Winx tuli kolmandaks lasteklass A.

Fotod: VK Rütmika Kadri Rohtmets

Suured tänud korraldajatele Võimlemisklubile Piruett!

SK Nord sportaeroobika võimlejad tõid Šveitsist medaleid

15.11.2018
                    Spordiklubi Nord tublid sportaeroobika võimlejad tõid  rahvusvaheliselt... Loe edasi

GymnaFest 2018 finaali pääsejad on selgunud

12.11.2018
Nädalavahetusel Tallinnas TalTech spordihoones ning Viljandi spordihoones toimunud GymnaFest 2018 eelvoorud on selleks korraks lõppenud ning selgunud on lõppkonsterdile pää... Loe edasi

Sportakrobaatika võistlused Open Tallinn 2018

07.11.2018
Kunagi pole OMAsaali laed madalad tundunud, aga sellel laupäeval, 3. novembril, Open Tallinn 2018 võistlustel sportakrobaatikas, astus võistlusplatsile esmakordselt juuniorklassi me... Loe edasi

Selgusid Eesti meistrid iluvõimlemise rühmkavades

05.11.2018
                    Möödunud nädalavahetusel Kalevi spordihallis toimunud Eesti meistrivõ... Loe edasi

Eesti rühmvõimlejad tegid Pariisis Challenge Cup-il tugevad tulemused!