Esmakordselt avaneb Tantsupeo toetusprogramm ka võimlemisrühmadele

XIII noorte laulu- ja tantsupeo peoprotsessi alguse eel on heameel tuua teieni rõõmustavad uudised. Nimelt on peo protsessis osalevatel võimlemisrühmadel võimalus esmakordselt taotleda tegevustoetust sarnaselt kooridele, orkestritele, rahvatantsu- ja rahvamuusikakollektiividele.

Kõigest täpsemalt annab Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutus ülevaate ühisel e-infotunnil, mis toimub 26. augustil kell 10.00 või kell 15.00 Zoomis (võimalik valida üks sobivam).

Infotunnis jagatakse teavet uue määruse, toetuse keskkonna, taotlemise volituste andmise kohta ning vastatakse tekkivatele küsimustele.

Infotunnis osalemiseks on vajalik registreerumine, mida saate teha kuni 25. augustini siin: https://sa.laulupidu.ee/registreerumine-e-infopaevale-kontaktisikule/

Registreerunud osalejatele saadetakse Zoomi link enne infotunni toimumist.

OLULINE

*Nii infopäevade kui peo protsessi muu olulise info saamiseks veendu, et oled kasutaja laulu-ja tantsupeo registris. Kui veel mitte, saad seda teha siin: https://register.laulupidu.ee/

*Toetusprogrammi taotlemise eelduseks on osalemine XIII noorte laulu- ja tantsupeo ettevalmistusprotsessis.

NB! Registreerumine XIII noortepeole algab 6. septembril ja lõpeb 30. septembril 2021. Toetuste taotlemise tähtaeg e-keskkonna kaudu on 30 kalendripäeva jooksul, ajavahemikus 1. september – 30. september 2021.

Registreeru kindlasti infopäevale ning tule ja osale XIII noorte tantsupeol!

Alljärgnevalt täpsem info toetusprogrammi kohta:

Laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide uuenenud toetusprogrammist

Alates 1. septembrist 2021 muutub laulu- ja tantsupeo (LTP) liikumises osalevate kollektiivide toetusprogrammi menetlemise keskkond, uueks asukohaks on Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise Infosüsteem (TMS). Toetusprogrammi hakkab reguleerima Kultuuriministeeriumi määrus. Uue määrusega on laienenud kulude abikõlbulikkuse kriteeriumid ja ka toetuse taotlemise ning aruandluse esitamise ajavahemikud.

Oluliseks uuenduseks seoses taotlemisega Toetuste Menetlemise Infosüsteemis on toetust taotleva organisatsioonile kasutajakonto loomine, mille peab algatama organisatsiooni allkirjaõiguslik isik. Taotlust ja aruannet saab esitada vaid asutuse allkirjaõiguslik isik või tema poolt volitatud isik. Volituste andmist TMS-keskkonnas õiguste edasiandmiseks kirjeldame allolevas juhendmaterjalis.

LTP liikumises osalevate kollektiivide toetusprogrammi taotlusvoor 2021/22 on avatud 1.-30. september 2021.

Toetuse andmise eesmärk on tagada UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud laulu- ja tantsupidude traditsiooni kestmine ja arendada LTP liikumises osalevate kollektiivide tegevust kvalifitseeritud juhendaja ja püsiva organisatsiooni toetamise kaudu.

Toetuse andmise tulemusena tegutsevad LTP liikumises osalevad kollektiivid pidevalt ja jätkusuutlikult kvalifitseeritud juhendaja eestvedamisel, neil on väljundeid oma valdkonnas, võimalus arendada oma kollektiivi kunstiliselt kõrgetasemeliste tegevuste kaudu ning võimekus osalemaks laulu- ja tantsupeoprotsessis. Lisaks on tagatud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud LTP traditsiooni säilimine ajast aega.

LTP liikumises osalevate kollektiivide tegevustoetuse määruse rakendamise eest vastutab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Määruse terviktekst Riigi Teatajas
Loe määruse seletuskirja siit
Taotluste menetlemine toimub Toetuste Menetlemise Infosüsteemi kaudu
Taotlemise juhendmaterjalid
Küsimuste korral palume pöörduda laulupidu@laulupidu.ee
Taotlusvooru eelarve 2021/2022 hoojaks on 1 miljon eurot. Taotletava toetuse summa suurus sõltub taotlusvooru esitatud ja nõuetele vastavaks tunnistatud taotluste ja taotlejate arvust.

Rohkem infot LTP liikumises osalevate kollektiivide uuenenud toetusprogrammi kohta leiate siit: https://sa.laulupidu.ee/toetusprogramm-2021-22/