Algavatel olümpiakvalifikatsiooniga iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel esindavad Eestit viieliikmeline rühmkava koondis ning 15-aastane Ester Kreitsman

Sel nädalal võõrustab mereäärne Valencia iluvõimlemise maailmameistrivõistluseid, mis on ühtlasi ka Pariisi olümpiamängude olümpiakvalifikatsioon nii rühmkavadele kui ka individuaalvõimlejatele. 62 osaleva riigis seas esindavad Eestit rühmkava koondis (koosseisus Kiara Oja, Maria Muravjova, Vanessa Vulf, Ksenja Ožigina ja Victoria Puusepp) ning esimest aastat täiskasvanute klassis võistlev Ester Kreitsman.

Individuaalarvestuses saavad 2024 Pariisi olümpiapiletid kaasa 14 parimat iluvõimlejat, kelle paremusjärjestus selgitatakse kolme parima kava punktide summeerimisel. Rühmkavas pääsevad Hispaania MM-lt olümpiale ainult 5 rühma. Tänaseks on Pariisi OM-i piletid individuaalarvestuses lunastanud Itaalia, Saksamaa ja Bulgaaria, rühmkavades Bulgaaria, Iisrael ning Hispaania. Viiepäevases võitluses selgitatakse parimad üheksas kategoorias, favoriitideks peetakse Bulgaaria, Iisraeli, Itaalia individuaale ning rühmkavades lisaks mainitutele ka Hispaania, Hiina, Mehhiko ja Brasiilia rühmasid.

Eesti rühmkava lähenes maailmameistrivõistlustele heas vormis ning läheb püüdma üksikalade finaalikohta (8 parimat). Noore Ester Kreitsmani jaoks on antud tiitlivõistlus maailmaareeni debüüdiks, kuid maikuus toimunud EM-i mitmevõistlustel saavutatud kõrge 23. koht lisab motivatsiooni ja lootust läheneda mitmevõistluse finaalile.

Esimesena astub eestlastest võistlustulle Kreitsman, kes sooritab  kolmapäeval, 23. augustil kvalifikatsioonivõistluse kaks esimest kava – rõngas ja pall. Rühmkava rahvuskoondise hooaja tippsündmus kulmineerub reedel, 25. augustil, mil esitatakse kahe tunni jooksul mõlemad kavad – viis rõngast ning kaks palli/kolm linti. Nädalavahetusel jätkavad parima MM-i finaalvõistlustega.

Eesti koondislaste kvalifikatsioonikatsete ajad:
23. augustil Ester Kreitsman rõngakava 18:48 ja pallikava 19:48
24.augustil Ester Kreitsmani kurikakava 16:42 ja lindikava 17:42
25.augustil EST RGG koondis võistleb A grupis, mis alustab kl 17. meie stardijärjekord on 5s
Kvalifikatsioonivõistlust kannab üle Brasiilia olümpiakanal 

MMi ajakava

Online tulemused

Võistluse ametlik koduleht: https://rgvalencia2023.es/

Kohapealne informatsioon: Tene-Riin Vaarmann +37259192717 /(delegatsiooni juht)

Iluvõimlemise rühmkava koondis 2023 (vasakult): Vanessa Vulf, Kiara Oja, Victoria Puusepp, Maria Muravjova ja Ksenja Ozigina. Foto European Gymnastics
Ester Kreitsman, MM Budapest 2023, poodiumitreeningul. Foto: I.Kask