Eesti suurim võimlemisfestival GYMNAFEST tuleb taas!

2. detsembril algab Eestimaa südames Paides Eesti suurima võimlemisfestivali GYMNAFEST eelvoor. Esmakordselt on festival kantud Rahvusvahelise Võimlemisliidu (FIG) sündmuste kalendrisse ning lisaks omanäolistele ja erilistele Eesti rühmadele ootame seekord külalisi ka Lätist, Leedust ja Soomest. Välisriikide rühmad osalevad festivali eelvoorus video vahendusel. 

Kokku osaleb eelvoorus ligi 900 osalejat, kes esindavad 28 erinevat klubi ja organisatsiooni. Publiku ette jõudvad esinemisnumbrid on justkui väikesed etendused, mille mitmekülgsus ja loomingulisus moodustavad vaataja jaoks nauditava terviku. Festivali teeb eriliseks see, et kui tavaliselt peetakse oluliseks elementide sooritust ja tehnikat, siis Gymnafest seab tähtsaks idee ja loo jutustamise vaibal.  

Eelvooru 66 võimlemis- ja liikumisrühmade etteasteid hindab oma ala professionaalidest koosnev žürii, kes valib välja finaalvooru pääsevad rühmad. Gymnafesti finaal toimub 13. jaanuaril 2024 Tartu Ülikooli spordihoones, kus valitakse taaskord festivali laureaadid ja võitjad. Gymnafesti finaal on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.
Festivali eelvooru aitab korraldada SK Maribel.

2023. aasta laureaatidega saab tutvuda siin: https://www.eevl.ee/2023/01/29/galerii-gymnafest-2023-laureaadid/

2023. aasta Gymnafesti üldvõitja – VK Piruett, showgrupp Vikerkaar „See hetk“ (autorid Heili Parras, Piret Mikk)

 

Lisainfo ja osalejad: https://rgform.eu/event.php?id_prop=5249
Piletite eelmüük: https://piletikeskus.ee/et/e/1mvsrr
Otseülekanne: https://sport.television.ee/live/2077

Kohtumiseni võluval võimlemisfestivalil GYMNAFEST!