Tallinn Open 2024 üldvõitjaks krooniti poolatar Liliana Lewinski, eestlanna Anette Vaher noppis pronksi

Esmakordselt Rahvusvahelise Võimlemisföderatsiooni (FIG) võistluskalendrisse kuuluval iluvõimlemisvõistlusel osalesid iluvõimlejad 16 riigist. Suurejooneliselt olid esindatud Azerbaidžaani, Poola ja Eesti tiimid, kelle võimlejad jõudsid poodiumikohtadele kõige suuremal arvul kordadel.

Kodupubliku ette astusid  Pariisi OMi pääsme teekonnal olijad. Täiskasvanute klassi mitmevõistluse võitis ülekaalukalt 15-aastane poolatar Liliana Lewinska, kes edestas oma trennikaaslase Emilia Heichelit pea kolme punktiga. Eestlannadest oli parim Anette Vaher, kes teenis kolmanda koha. Nagu Lewinska, võistleb ka Valeria Valasevits esimest aastat täiskasvanute klassis ja teenis 7.koha, Melany Keler jäi 12. ja Kristin Frey 16. kohale.

Anette-Vaher_EST_Tallinn-Open-2024_S.Tontson_small

Image 1 of 4

Anette Vaher EST

Juunioride arvestuse põneva mitmevõistluse võitis Shams Aghahuseynova (AZE), teenides 110.700 punkti. Aghahuseynovale  järgnesid meie neli iluvõimlejat, kelle punktisummade erinevused olid väga väikesed. Tallinn Openi teise koha võitis Elys Kretelle Kukk (110.100), kolmandaks tuli Sofia Jakovleva (109.700) ning sel korral jäi napilt medalita Nika Oborskaja (109.600) ja Anna Karolina Obolonina (109.350). Eesti, Läti, Leedu ja Poola juunioridele oli Tallinn Open üheks kvalifitseerimisvõistluseks maikuus Budapestis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele.

Eesti Võimlemisliidu peasekretäri Tene-Riin Vaarmanni sõnul jäid Tallinn Openi välisedelegatsioonid korraldusega rahule. „Loodan, et ka sellest võistlusest saab ilus traditsioon ning saame ka järgmistel aastatel Tallinnase kõrgetasemelist iluvõimlemist tuua. Kindlasti andis antud võistlus kinnituse, et oleme EMi korralduseks valmis“, ütles võistlusjärgselt Vaarmann. 

Tallinn Open 2024 on esimeseks eelprooviks 2025. aastal esmakordselt Eestis toimuvatele iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustele, mis toimub 4.-9. juunil Tallinnas Unibet Arenal.

Võistluse tulemused: https://www.eevl.ee/tallinnopen/

Täname võistluse toetajaid ja koostööpartnereid:

Foto: Silja Tõntson / Eesti Võimlemisliit