Võimlemine on üks vanimaid spordialasid Eestis. Võimlemise algusajaks peetakseaastat 1876, milkorraldati köster-kooliõpetaja Jüri Soo eestvedamisel esimeneeestlaste turnipidu Laiusel. Seeoli oluliseks sammuks võimlemise edasisele arengulejamillest möödub tänavu juba 148 aastat. Võimlemise auväärsed traditsioonid on jätkunud tänase päevani. Kasvanud on huvi võimlemise vastu ja ala kandepind onaasta-aastalt suurenenud. See kajastub ka statistika andmetes, mille kohaselt on võimlemine oma erinevate aladega on harrastatavuse poolest üks esimesi kõikide spordialade hulgas Eestis.
Selle saavutamisel on kindel osa ka võimlemisfestivalil GymnaFest. Festival sai alguse 1997. aastal ning sellest ajast alates on see olnud aasta oodatuimaks ja rohkearvulisema osavõtuga võimlemisürituseks Eestis, kus on võimalik osaleda kõikide erinevate võimlemisalade harrastajaid alates väikestest lastest kuni kuldse keskeani.
See on festival, kus kõikliikumist ja võimlemistharrastavad rühmad saavad oma oskusi proovile panna ning võrrelda oma võimeidteistega. Kuna osavõtvate rühmade arv on pidevalt kasvanud, siis toimub võimlemisfestivalmitmes osas: toimuvad eelvoorud ning finaalüritus, kuhu pääsevad eelvoorude parimad rühmad. Lõppfinaali pääsenud rühmade hulgast selgitatakse võitjad erinevate vanus-ja koondrühmade arvestuses ning kuulutatakse välja GymnaFest üldvõitja. Lisaks pärjatakse parimaid rühmi laureaadi tiitliga ning eriauhindadega. Paremate selgitamisel võetakse aluseks nii esinemiskava kompositsiooni kui ka selle tehnilist täitmist.
Kava kompositsiooni juures hinnatakse järgmisi komponente:
- muusika sobivus liikumise iseloomule ja kava ideele, rütmivaheldus muusikas jaliikumises
- kava ea-ja võimete kohasus
- liikumistehnika keerukus ja uudsus
- kava originaalsus ja idee
Kava esitamisejuures hinnatakse:
- võimlejate treenitust, väljenduslikkust, soorituse ühtsust, lava kasutamise oskust,väljenägemise esteetilisust,publikuga suhtlemise oskust, esinemisriietuse korrektsust jne