Averina näitas võimu, Bogdanova rõõmustas suurepärase rõngakavaga

 

  

02.03.2020
Võimukas Arina Averina

Täna Tartus lõppenud iluvõimlemise GP-etapi üksikaladel ei andnud neljakordne maailmameister ja seitsmekordne Euroopa meister Arina Averina kellelegi võimalust – ta võitis nii palli-, rõnga-, kurika kui ka lindikava veenva üleoleku ja suurepäraste punktisummadega.

„Jään nädalavahetusega rahule, kuigi mõned vead tulid ka minul sisse,“ rääkis Averina, kes Tartus võistles esimest korda. „Võistluse korraldus oli kõrgetasemeline, kõik toimis, nii et mälestus jääb väga hea,“ lisas venelanna, kelle selle aasta suurim eesmärk on mõistagi väga hästi võistelda Tokyo olümpiamängudel. „Enne on muidugi vaja kindlustada koht Venemaa koondises ja terve püsida,“ lisas ta.

Võistluse formaat lubas kaheksa parima kõrval finaali ka iga ala edukaima eestlanna. Suurepärase tulemuse tegi rõngakavas Viktoria Bogdanova – 25-aastane Eesti esivõimleja püstitas 21,05 punktiga isikliku rekordi, mis andis GP-etapil viienda koha. Pallikavas oli Bogdanova üheksas.

„Kuigi medalist jäi natuke puudu ja sain viienda koha, oli minu jaoks tänane rõngakava tulemus justkui võit,“ sõnas Bogdanova. „Võistlus maailma parimatega näitas, et tuleb tööd edasi teha,“ lisas neljakordne mitmevõistluse Eesti meister.

Samuti kahes finaalis võistelnud 15-aastane Polina Murashko lõpetas lindikava kaheksandana ja kurikakava üheksandana. Mullu juunioride MM-il ajalugu teinud ja neljanda ning viienda koha võitnud Murasko sai kõigest kaks päeva enne võistlust teada, et peab vigastatud Adelina Beljajevat GP-etapil asendama.

„Olen õnnelik, et sain võistlema, jõudsin finaali ja tegelikult tulid ka kavad enam – vähem välja,“ rõõmustas Murashko. „Olen jalavigastusega kimpus olnud, sellest ka väiksemad vead. Koormus oli ka päris suur – laupäeval neli kava ja pühapäeval kaks kava otsa, nii et jalg sai korralikult vatti. Ometi sain suurepärase kogemuse,“ tõdes Murashko.

Esmakordselt Baltikumis ja Põhjamaades toiminud GP-etapi Eestisse toomine oli Janika Mölderi suur unistus. Pärast võistlust tunnistas peakorraldaja, et pinge oli märksa suurem kui varasemal veerandsajal aastal, kui ta Eesti suurimat võimlemisturniiri on organiseerinud.

„Kogu Miss Valentine´i turniir läks hästi korda, mulle tegi väga rõõmu, et GP-etapi ajal oli Tartu Ülikooli spordihoone täis pealtvaatajaid, kes ka rõõmsasti kaasa elasid,“ sõnas Mölder. Ometi laekus talle vahetult enne võistlusnädalat ka murelikke kirju. „Paljud koondised loobusid eeskätt võimlejate vigastuste, aga mõned ka koroonaviiruse tõttu. Seetõttu tuli viimase hetkeni vaeva näha, et heal tasemel võimlejaid eeskätt naaberriikidest võistlema kutsuda,“  sõnas Mölder. Tõepoolest - olümpia-aastal ei riski tipptegijad väikese vigastuse korral võistelda, sest suvel on Tokyos liiga palju kaalul.

Eesti iluvõimlemise rühmkava koondis sai pallikava finaalkatsel viienda koha (27,5 punkti), kolme rõnga ja kahe kurika kavas olid eestlannad kuuendad (23,6 punkti). Mõlema ala parim oli Venemaa naiskond, kes kogus vastavalt 30,25 ja 30,15 punkti.

GP-etapi tulemused SIIT

Foto: Riinu Liis Lajal

Sporditegevuse juhendid alates 2.augustist 2021

29.07.2021
Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 19. augusti 2020 korraldusest nr 282 (muudetud 26. juuli 2021 korraldusega nr 266) „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud liikumisvabaduse ning av... Loe edasi

Tokyo 2020 Olümpiamängude võimlemisalade otseülekanded

21.07.2021
                            Juba kahe päeva pärast avatakse kaua... Loe edasi

Esmakordselt avaneb Tantsupeo toetusprogramm ka võimlemisrühmadele

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupeo peoprotsessi alguse eel on heameel tuua teieni rõõmustavad uudised. Nimelt on peo protsessis osalevatel võimlemisrühmadel võimalus... Loe edasi

6. septembril algab registreerimine XIII noorte laulu- ja tantsupeole

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupidu astub vaiksel aga kindlal sammul oma teed ja on juba üsna pea avamas ennast meile kõigile. Traditsioonide jätkudes on loomulikult taaskord peole oodat... Loe edasi

Registreerimine EEVL EKR_3 erialastele koolitustele on avatud

09.07.2021
  Käesolevaga teavitame, et Eesti Võimlemisliidu treenerite baaskoolitus (EKR_3) toimub järgmistel nädalalõppudel: 1. osa 25-26. september 2021 2. osa 16-... Loe edasi