Eesti võõrustab esmakordselt tipptegijate osavõtul iluvõimlemise GP-etappi

 

  

05.11.2019
Linoy Ashram

Eesti Võimlemisliit sai rõõmustava uudise – tänavu veebruaris veerandsajandat korda toimunud Miss Valentine´i võistlus on kinnitatud iluvõimlemise GP kalendrisse. Mitte kunagi varem ei ole Balti riikides ega Põhjamaades toimunud nii kõrgetasemelist võistlust.

„Veebruari lõpus ja märtsi alguses võistleb Tartus maailma paremik, ja kuna tegemist on olümpia-aastaga, on meie võistlus tipptegijatele väga oluline start,“ rõõmustas võistluse peakorraldaja Janika Mölder. „Minu ja kogu meie meeskonna jaoks, kes on aastaid Miss Valentine´i organiseerinud, on tegemist väga suure tunnustusega. Meid usaldatakse,“ lisas Mölder.

Hooaja jooksul toimub kuus GP-etappi, lisaks finaaletapp. Pealtvaatajad saavad nautida nii rõnga, palli, kurika kui ka lindikavasid. Suure tõenäosusega näeme Eestis võistlemas iluvõimlemise superstaare, kaksikõdesid Dina ja Arina Averinat (Venemaa) ning Linoy Ashrami (Iisrael).

„Korraldajatele on Miss Valentine´i ja GP-etapi samaaegne korraldamine paras väljakutse, sest kokku on oodata Tartusse tuhat võimlejat ja 250 taustatiimi liiget 40 riigist,“ rääkis Mölder, lisades, et võistluse muudab eriti atraktiivseks toimumise aeg – aasta alguses näitavad tipptegijad esimest korda, missuguste kavadega nad Tokyo olümpiale vastu lähevad.

Eesti saab kodusel GP-etapil välja panna neli võimlejat. „Kindlasti rõõmustab uudis ka meie võimlejaid, sest lõppenud hooajal oli konkurents välisvõistlustele väga tihe,“ sõnas Eesti Võimlemisliidu peasekretär Tene-Riin Vaarmann. „Lisaks toimub Miss Valentine´i raames ka rühmkavade võistlus, kus saab teiste seas hea stardi Eesti naiskond, kes püüab maikuus toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel olümpiakohta,“ lisas ta.

Üks pikema ajalooga rahvusvaheline võimlemisvõistlus Miss Valentine on saanud teoks tänu korraldajate, Eesti riigi, Tartu linna ja teiste heade toetajate koostööle. 

Foto: Indrek Kask 

EEVL KUULUTAB VÄLJA: KUTSEEKSAMITE TOIMUMINE JA KUTSE TAASTAOTLEMINE KEVAD 2020

06.01.2020
  Eesti Võimlemisliit kuulutab välja dokumentide vastuvõtmise 3–7. taseme kutseeksamite sooritamiseks ning kutse taastaotlemiseks järgmistel aladel:   ... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu jõulutervitus

23.12.2019
                        ... Loe edasi

2019. aasta viimased Eesti karikad jagati välja TeamGym´is

11.12.2019
7. detsembril toimusid Tallinnas Mustamäe Elamuste Keskuses SK Trefoil kodusaalid 2019. aasta Eesti karikavõistlused TeamGym´is. Erinevates vanuseklassides osales üle 130 n... Loe edasi

SK Fööniksile sportaeroobika turniiril Minskis kuldsed medalid

11.12.2019
Möödunud nädalal, 4-6. detsembril, võtsid Kohtla-Järve spordiklubi Fööniks tublid võimlejad osa Minskis toimunud rahvusvaheliste sportaeroobika turniirist A... Loe edasi

Batuudihüppaja Krete Kaasik maailmas Top 20-s

11.12.2019
5.-8. detsembril toimus Jaapanis, Tokyos värskelt valminud olümpiamänge võõrustavas Ariake Gymnastics Centre´is trampoliinvõimlemise World Age Group Competiti... Loe edasi