Eesti võõrustab esmakordselt tipptegijate osavõtul iluvõimlemise GP-etappi

 

  

05.11.2019
Linoy Ashram

Eesti Võimlemisliit sai rõõmustava uudise – tänavu veebruaris veerandsajandat korda toimunud Miss Valentine´i võistlus on kinnitatud iluvõimlemise GP kalendrisse. Mitte kunagi varem ei ole Balti riikides ega Põhjamaades toimunud nii kõrgetasemelist võistlust.

„Veebruari lõpus ja märtsi alguses võistleb Tartus maailma paremik, ja kuna tegemist on olümpia-aastaga, on meie võistlus tipptegijatele väga oluline start,“ rõõmustas võistluse peakorraldaja Janika Mölder. „Minu ja kogu meie meeskonna jaoks, kes on aastaid Miss Valentine´i organiseerinud, on tegemist väga suure tunnustusega. Meid usaldatakse,“ lisas Mölder.

Hooaja jooksul toimub kuus GP-etappi, lisaks finaaletapp. Pealtvaatajad saavad nautida nii rõnga, palli, kurika kui ka lindikavasid. Suure tõenäosusega näeme Eestis võistlemas iluvõimlemise superstaare, kaksikõdesid Dina ja Arina Averinat (Venemaa) ning Linoy Ashrami (Iisrael).

„Korraldajatele on Miss Valentine´i ja GP-etapi samaaegne korraldamine paras väljakutse, sest kokku on oodata Tartusse tuhat võimlejat ja 250 taustatiimi liiget 40 riigist,“ rääkis Mölder, lisades, et võistluse muudab eriti atraktiivseks toimumise aeg – aasta alguses näitavad tipptegijad esimest korda, missuguste kavadega nad Tokyo olümpiale vastu lähevad.

Eesti saab kodusel GP-etapil välja panna neli võimlejat. „Kindlasti rõõmustab uudis ka meie võimlejaid, sest lõppenud hooajal oli konkurents välisvõistlustele väga tihe,“ sõnas Eesti Võimlemisliidu peasekretär Tene-Riin Vaarmann. „Lisaks toimub Miss Valentine´i raames ka rühmkavade võistlus, kus saab teiste seas hea stardi Eesti naiskond, kes püüab maikuus toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel olümpiakohta,“ lisas ta.

Üks pikema ajalooga rahvusvaheline võimlemisvõistlus Miss Valentine on saanud teoks tänu korraldajate, Eesti riigi, Tartu linna ja teiste heade toetajate koostööle. 

Foto: Indrek Kask 

Sporditegevuse korraldamine alates 11. jaanuarist

11.01.2021
  Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on sporditegevuse sise-ja välitingimustes alates 11. jaanuarist reguleeritud järgmiselt:  Alates 28. detsembrist 2020 kuni 17. ... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu koondiste liikmed & koondiste kandidaadid

30.12.2020
  Eesti Võimlemisliidu võistlusvõimlemisalade koondiste liikmed ja koondiste kandidaadid, kellel on alates 14. detsembrist lubatud treenida eritingimustel, on:  ... Loe edasi

SPORDITEGEVUSE KORRALDAMINE ALATES 28. DETSEMBRIST

28.12.2020
  Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on sporditegevuse korraldamine alates 28. detsember 2020 jätkuvalt lubatud üksnes kehtestatud piiranguid järgides. Kultuuriministee... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu pühade soovid

22.12.2020

Sporditegevuse korraldamine alates 14. detsembrist

11.12.2020
  Vabariigi Valitsus kinnitas 10. detsembril uued piirangud treenintegevuse ning spordivõistuste korraldamiseks alates 14. detsember 2020. Ametlike dokumentidega saab tutvuda: Vabariig... Loe edasi