Eestlannad naasevad rühmvõimlemise MM-ilt esikümne kohtadega

 

  

20.05.2019
Meistriklassi finalistid MM-il

Täna Hispaanias lõppenud rühmavõimlemise MM-il lõpetasid Eesti naiskonnad VK Rütmika Elite Team ja VK Janika Elite Team kahe katse kokkuvõttes vastavalt seitsmenda ja kaheksanda kohaga. Maailmameistriks krooniti Madonna naiskond Venemaalt, hõbeda ja pronksi viisid Soome Minetit ja OVO Team.

„Tulime püüdma kohta esimese kuue seas,“ tunnistas VK Rütmika treener Maarja Jaanovits. „Ometi olen tüdrukutega väga rahul - eelvõistluse katse oli tugev, aga hinne mõistetamatult madal. Finaalkatseks valmistusime täie tõsidusega ega lasknud end eelmisest päevast häirida. Teine sooritus õnnestuski suurepäraselt, energiat jagus lõpuni ja tehniline sooritus oli samuti tugev. Finaalkatse kuuenda koha punktid olid õiglased,“ lisas ta.

VK Janika Elite Teami treener Kristin Laupa hindas võistlust stabiilselt heaks. „Eelvõistluses sisse lipsanud pisikesed koperdused parandasime finaalis ära, tasuks hooaja tugevaim katse,“ sõnas Laupa, lisades, et nüüd ootab ees väike puhkus, mida täidab muuhulgas tantsupeol osalemine.

Uue tõusva jõuna sekkub rühmvõimlemise kõrgete kohtade jagamisse Jaapan, kelle naiskonnad võtsid Eesti tüdrukute ees viienda ja kuuenda koha.

„Tundub, et jaapanlastel on kindel eesmärk lähiaastatel esikolmikusse pürgida, nad teevad selle nimel sihikindlalt tööd - seega ei tulnud nende edu suure üllatusena,“ ütles Laupa.

Kolmanda Eesti naiskonnana tegi kaasa VK Janika Tallinna Senior team, kes leppis 28. kohaga 39 naiskonna seas.

Juunioride arvestuses lõpetas kõrge kuuenda kohaga VK Janika Grisete. VK Pirueti Arabella finaali ei pääsenud, nende lõpptulemuseks jäi 17. koht. 

MM-i raames tutvustati tiitlivõistluse hõngu ka lastele, kõige edukamalt läksVK Rütmika Siidisabadel, kes võitsid 12.-14. aastaste seas teise koha. Finaali ja kokkuvõttes 9ndale kohale jõudis esimest aastat noorteklassis võistlev VK Piruett rühm Pärlid. 10-12. aastaste seas jõudsid finaalis kaks Eesti rühma, kellest Võimlemisklubi Janika Violett saavutas 5. koha ning VK Piruett Esperanza 8. koha. Laste lühikavade arvestuses tõi Eestile kõrgeima koha  VK Janika Tallinn rühm Liselle, kes saavutas juuniori vanuseklassis 5. koha.

Lasteklassi finalistid 

 

FOTOD: Erakogu

 

Iluvõimlejad tegid Moskvas 2020. aasta esimese rahvusvahelise stardi

10.02.2020
Iluvõimlejad tegid nädalavahetusel esimese rahvusvahelise stardi Grand Prix sarja esimesel võistlusel Moskvas, kus Eesti oli esindatud nii meistriklassi kui ka juuniorklassi individ... Loe edasi

EEVL pikaaegne peasekretär Kadri Liivak pälvis spordi elutööpreemia

06.02.2020
Eesti Võimlemisliidul on väga hea meel teada anda, et EEVL-i pikaaegne peasekretär, endine iluvõimleja, treener ning EEVL kutsekomisjoni esinaine Kadri Liivak on üks kahes... Loe edasi

Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

28.01.2020
Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ni... Loe edasi

EEVL KUULUTAB VÄLJA: KUTSEEKSAMITE TOIMUMINE JA KUTSE TAASTAOTLEMINE KEVAD 2020

06.01.2020
  Eesti Võimlemisliit kuulutab välja dokumentide vastuvõtmise 3–7. taseme kutseeksamite sooritamiseks ning kutse taastaotlemiseks järgmistel aladel:   ... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu jõulutervitus

23.12.2019
                        ... Loe edasi