EOK presidendina jätkab Urmas Sõõrumaa

 

  

09.06.2020
Urmas Sõõrumaa, Foto: Karli Saul / EOK

EOK 44. Täiskogu valis presidendiks teist järjestikust ametiaega Urmas Sõõrumaa, asepresidendid on Erich Teigamägi ja Toomas Tõnise. Samuti nimetati täitevkomitee liikmed ja esindajate kogu liikmed. Samuti kinnitas täiskogu muudatused EOK liikmeskonnas ja omistas EOK aunimetused.

Presidendi valimisteks võeti välja 123 bülletääni, tagastati 121, kehtetuks loeti 2. Tulemused olid järgmised:

  • Urmas Sõõrumaa - 83 häält
  • Tõnu Tõniste - 38 häält

Asepresidendi valimisteksvälja võeti 118 bülletääni, tagastati 117, kehtetuks loeti 4. Tulemused olid järgmised: 

  • Erich Teigamägi - 106 häält
  • Toomas Tõnise - 105 häält 

Täitevkomitee liikmete valimistel võeti välja 118 bülletääni, tagastati 118, kehtetuks loeti 2. Tulemused olid järgmised: 

  • Allar Levandi – 109 häält
  • Anne Rei – 100 häält
  • Hanno Pevkur – 96 häält
  • Helir-Valdor Seeder – 88 häält
  • Helle-Moonika Helme – 76 häält
  • Indrek Saar – 99 häält
  • Jaanus Karilaid – 85 häält
  • Kristjan Port – 108 häält
  • Lauri Luik – 100 häält
  • Mihhail Kõlvart – 107 häält
  • Oliver Kruuda – 85 häält
  • Raivo Rand – 96 häält
  • Remo Holsmer – 93 häält
  • Sven Sester – 87 häält 

EOK esindajate kogu liikmeteks valiti:

  • OM-spordialaliitude esindajateks: Martin Ilumets, Harry Lill, Kristo Raudam, Lauri Väinsalu, Anne Rei, Urmas Karlson, Aavo Põhjala, Jaan Mölder, Igor Lirisman, Sirje Lippe, Keio Kuhi, Pirje Orasson, Assar Jõepera, Meelis Loit, Aigar Kallas, Tanel Samuel, Jaanus Pikani, Kalle Klandorf, Ragnar Toompere, Marti Hääl, Tarmo Kiik, Jaanus Ritson, Ulla Helm, Tõnu Seil, Robert Väli, Filipp Leinberg, Allar Hint, Margus Lepik, Urmas Treier, Maire Arm, Pille Tali, Margus Hanson, Katrin Virula, Peeter Tishler (Eesti Võimlemisliit), Helen Veermäe
  • ROK-i tunnustatud spordialaliitude esindajateks: Vladimir Kunitsõn, Toivo Asmer, Rauno Kais, Sixten Sild, Tõnis Teesalu, Meelis Höövelson, Ivo Kappet, Aarbe Rummel, Algo Kuus
  • Teiste spordialaliitude esindajaks: Rein Rotmeister
  • Üleriigiliste spordiühenduste esindajateks: Tatjana Jaanson, Aleksander Tammert, Harry Lemberg, Signe Falkenberg, Tarmo Volt
  • Maakondade ja linnade spordiliitude esindajateks: Risto Lindberg, Tiit Lääne, Piret Maaring, Erich Petrovitš, Ilmar Kütt, Matti Killing, Kaisa Kirikal, Kalev Kütt, Andres Põhjala, Rein Leppik
  • EOK füüsilisest isikute liikmete esindajateks: Tõnu Laak, Andres Lipstok, Tiit Nuudi, Neinar Seli ja Jaak Uudmäe
  • OM-sportlaste esindajateks: Saskia Alusalu ja Allar Raja

Muudatused EOK liikmeskonnas

Täiskogu otsustas EOK liikmeskonnast välja arvata Jüri Jaansoni, kelle liikmelisus lõppes tulenevalt põhikirjast, ja Eesti Bobisõidu ja Skeletoniliidu (reg nr 80360899), mis sisuliselt ei tegutse. 

EOK aunimetuste omistamine

Täiskogu nimetas EOK auliikmeteks olümpiavõitjad Gerd Kanteri ja Erki Noole.

 

Allikas: Eesti Olümpiakomitee

Krete Kaasik võitis I-sel virtuaalsel batuudihüpete turniiril kuldmedali

30.10.2020
Lisaks iluvõimlejatele on ka meie batuudihüppajad virtuaalsel turniiril "käe valgeks saanud". 28.09-25.10 toimus Saksamaa eestvedamisel I rahvusvaheline batuudihüpete e... Loe edasi

Rahvusvaheline iluvõimlemise online turniir tõi Eestile 7 medalit

28.10.2020
Eesti iluvõimlejad võtsid täna esmakordselt osa online rahvusvahelisest võistlusest. 9 riiki, juuniorid, täiskasvanud ja rühmkavad esinesid oma riikides, kuid hinda... Loe edasi

Batuudihüpete 2020. Eesti meistrid selgusid Paides

26.10.2020
Järjekorras viies 2020. Eesti meistrivõistlus peeti möödunud laupäeval, 24. oktoobril Paide Hillar Hanso põhikoolis, kus meistritiitlite nimel võideldi batuudi... Loe edasi

Nädalavahetusel jagati välja Eesti meistri tiitlid ka sportakrobaatikas

19.10.2020
Lisaks sportaeroobika Eesti parimatele võimlejatele selgitati möödunud nädalavahetusel välja ka 2020. aasta Eesti meistrid sportakrobaatikas. Laupäeval Tallinnas, OMAsa... Loe edasi

Eesti meistrid sportaeroobikas selgitati välja Kohtla-Järvel

19.10.2020
Pühapäeval jõudis 2020. aasta Eesti meistrivõistluse järg sportaeroobika kätte. Kohtla-Järvel toimunud võistlustel selgitati välja Eesti meistrid las... Loe edasi