Iluvõimlemise Eesti absoluutmeistriks krooniti Adelina Beljajeva

 

  

10.10.2020
Adelina Beljajeva

Tartus A. Le Coq spordihallis peeti kevadel toimuma pidanud, kuid pandeemia tõttu ära jäänud iluvõimlemise individuaalarvestuse Eesti meistrivõistluseid. Kolmepäevane võistlus koosneb kvalifikatsioonivoorust ja kulminatsioonist - üksikalade finaalidest. 

Jaht Eesti absoluutmeistri tiitlile algas juba esimesel võistluspäeval, kus kahe kava järel oli esikohal eelmise aasta mitmevõistluse pronksmedalist Adelina Beljajeva (VK Elegance), talle järgnesid eelmise aasta Eesti absoluutmeister, staažikas Viktoria Bogdanova, ja hõbemedalist Melany Keler. Põnevust jagus ning tasavägises võitluses krooniti Eesti absoluutmeistriks Adelina Beljajeva (81.550), kes edastas oma klubikaaslast Melany Kelerit (80.400) ja eelmise aasta Eesti meistrit, kogenud Viktoria Bogdanovat (77.950). 17-aastane Beljajeva treenib võimlemisklubis Elegance Julia Tjomuškina ja Natalja Ratšejeva käe all.

“Olen tänase võistlusega väga rahul, peaaegu kõik tuli välja nii, nagu planeerisin. Suutsin ennast kokku võtta ning loodan näidata oma võimeid ka homsetes üksikalade finaalides”, sõnas peale võistlust  Beljajeva.

Juunioride meistritiitli eest võitlesid tervelt 47 võimlejat. 2020. aasta juunioride Eesti meistri tiitli võitis Võimlemisklubi Excite Dance iluvõimleja Erika Dokutšajeva (70.850). Põnevas võitluses pjedestaali kohtade eest tuli teisele kohale VK Janika kasvandik Vanessa Kivirand (69.950) ning kolmandaks Võimlemisklubi Elegance võimleja Anette Vaher (69.550). 

“Kavad jäid eelmisest hooajast samaks. Tundsin ennast kindlalt, kuna oli piisavalt palju aega kavade treenimiseks.”, kommenteeris edukalt lõppenud võistlust Dokutšajeva. 

Erika Dokutšajeva 

Juunioride poolt saavutatud tulemusi arvestatakse novembris toimuvate Euroopa meistrivõistluste koondise moodustamisel.  

Eesti noorte meistriks (11-12-aastased) võitis kahepunktilise eduga eelmise aasta noorte meister VK Elegance iluvõimleja Anastasija Ivanova (54.500). Järgnesid tartlased, VK Rütmika võimlejad Valeria Valasevitš ja Elisabeth Reinthal, vastavalt 52.600 ja 46.600 punkti.

Lasteklassi (9-10 aastased) tihedas konkurentsis võitis esikoha VK Nooruse võimleja Ksenija Solonintšik (punktisumma 44.800), talle järgnesid VK Elegance kasvandikud Anastasija Davõdova  (44.250) ja Sofia Jakovleva (44.000). 

Pandeemia tõttu kevadel ära jäänud iluvõimlemise Eesti meistrivõistlused olid võimlemispere jaoks väga oodatud. “Koroonakriis ja tekkinud võistluspaus võimaldas treeneritel ning sportlastel juhtida tähelepanu treeningprotsessi pisidetailidele ja tehnikaelementide lihvimisele. Võimlejate sooritatud kavade punktide summad on tõusnud ning kavad on läinud raskemaks ja huvitamaks”, sõnas iluvõimlemise toimkonna juht Natalja Inno. 

Kahe päeva jooksul on võistlusplatsile astunud üle 200 iluvõimleja. Homme jätkavad võimlejad finaalvõistlustega, kus selgitatakse Eesti parimad üksikalade lõikes. Platsile astuvad ka rühmvõimlejad, kes hakkavad püüdma Eesti meistritiitleid rühmvõimlemise vabakavas.

Sporditegevuse juhendid alates 2.augustist 2021

29.07.2021
Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 19. augusti 2020 korraldusest nr 282 (muudetud 26. juuli 2021 korraldusega nr 266) „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud liikumisvabaduse ning av... Loe edasi

Tokyo 2020 Olümpiamängude võimlemisalade otseülekanded

21.07.2021
                            Juba kahe päeva pärast avatakse kaua... Loe edasi

Esmakordselt avaneb Tantsupeo toetusprogramm ka võimlemisrühmadele

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupeo peoprotsessi alguse eel on heameel tuua teieni rõõmustavad uudised. Nimelt on peo protsessis osalevatel võimlemisrühmadel võimalus... Loe edasi

6. septembril algab registreerimine XIII noorte laulu- ja tantsupeole

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupidu astub vaiksel aga kindlal sammul oma teed ja on juba üsna pea avamas ennast meile kõigile. Traditsioonide jätkudes on loomulikult taaskord peole oodat... Loe edasi

Registreerimine EEVL EKR_3 erialastele koolitustele on avatud

09.07.2021
  Käesolevaga teavitame, et Eesti Võimlemisliidu treenerite baaskoolitus (EKR_3) toimub järgmistel nädalalõppudel: 1. osa 25-26. september 2021 2. osa 16-... Loe edasi