Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

 

  

28.01.2020

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ning võimalikke reeglite muudatusi. FIG kutsele sümpoosionil osaleda vastas 84 osalejat 43 erinevast riigist. Sümpoosioni idee algataja, FIG presidendi Morinari Watanabe, mõte oli rahvusvahelise koosviibimisega aidata kaasa iluvõimlemise reeglistiku läbipaistvamaks ja usaldusväärsemaks muutmisega ning teha spordiala pealtvaatajatele veelgi rohkem arusaadavamaks.

„See on uudne lähenemine meie ala probleemide lahendamisel. Selle sümpoosioniga tahame anda sõna kõigile rahvusvahelise  võimlemisliidu (FIG) liikmetele, kellel on huvitavaid ideid, et kuidas muuta reegleid paremaks ja õiglasemaks, ”ütles Watanabe. „Meie tugevus on koostöö ja meie eesmärk on iluvõimlemisele kui olümpiadistsipliinile tugeva tuleviku rajamine. Üheskoos võime õnnestuda, ”lisas ta.

 

FIG president Morinari Watanabe sümpoosionil

Eelkõige on järgmises reeglistikus üks peamisi ülesandeid tehniliste raskuste ja meisterlikkuse vahelise tasakaalu tagamine. Oma avaettekandes mainis FIG president ka seda, et reeglite keerukus muudab spordi mitteprofessionaalide jaoks liiga raskesti mõistetavaks. 

Sümpoosioni pikkadel päevadel selgitas FIG iluvõimelemise tehnilise komisjoni president Natalja Kuzmina muudatuste eesmärki ja visandas konkreetsed teemad, mis vajavad edasist arutelu. Sümpoosionil osalesid ka FIG iluvõimlemise tehnilise komisjoni asepresident  Noha Abu Shabana, FIG peasekretär Nicholas Buompane ja mitmed FIG-i täitevkomitee liikmed.

„Hindame kõigi meie alaliitude kohtunike ja treenerite avatud ning väärtuslikku panust. Me ei soovi, et mis tahes eriala tehnilised komiteed töötaksid karbis. On hädavajalik püüelda õiglase ja täpse hindamise poole ning üldisemalt võimlemist arendada,“sõnas Steve Butcher, FIG spordidirektor ja tehniline koordinaator.

Sümpoosioni arutelude tulemuseks olid mitmed ettepanekud ja ideed, millega asuvad tehnilise komisjoni liikmed tööle FIG peakontoris Lauseanne´is juba käesoleval nädalal. Eesmärk on 2020. aasta kevade jooksul kinnitada 2021 -2024 reeglid ning avalikustada järgmise olümpiatsükli kohtunike koolituste ja eksamite tegemise ajad.

Sümpoosion toimus Irina Viner-Usmanova uues võimlemispalees, kus 2019. aasta juulis toimusid esimesed juunioride maailmameistrivõistlused. Moskva valiti FIG sümpoosioni võõrustama tänu mugavatele tingimustele ning tänu oma kesksele positsioonile, mis on tingitud selle, et paljude riikide sportlased on harjunud Venemaal treenima.

Eestit esindasid sümpoosionil iluvõimlemise rühmkava koondise peatreener Natalja Bestšastnaja ja iluvõimlemise toimkonna esinaine Natalja Inno. Sümpoosioni kokkuvõttega saab tutvuda iluvõimlemisklubide infotunnil, millest teavitatakse lähiajal.

 

Sporditegevuse juhendid alates 2.augustist 2021

29.07.2021
Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 19. augusti 2020 korraldusest nr 282 (muudetud 26. juuli 2021 korraldusega nr 266) „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud liikumisvabaduse ning av... Loe edasi

Tokyo 2020 Olümpiamängude võimlemisalade otseülekanded

21.07.2021
                            Juba kahe päeva pärast avatakse kaua... Loe edasi

Esmakordselt avaneb Tantsupeo toetusprogramm ka võimlemisrühmadele

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupeo peoprotsessi alguse eel on heameel tuua teieni rõõmustavad uudised. Nimelt on peo protsessis osalevatel võimlemisrühmadel võimalus... Loe edasi

6. septembril algab registreerimine XIII noorte laulu- ja tantsupeole

12.07.2021
XIII noorte laulu- ja tantsupidu astub vaiksel aga kindlal sammul oma teed ja on juba üsna pea avamas ennast meile kõigile. Traditsioonide jätkudes on loomulikult taaskord peole oodat... Loe edasi

Registreerimine EEVL EKR_3 erialastele koolitustele on avatud

09.07.2021
  Käesolevaga teavitame, et Eesti Võimlemisliidu treenerite baaskoolitus (EKR_3) toimub järgmistel nädalalõppudel: 1. osa 25-26. september 2021 2. osa 16-... Loe edasi