Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

 

  

28.01.2020

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ning võimalikke reeglite muudatusi. FIG kutsele sümpoosionil osaleda vastas 84 osalejat 43 erinevast riigist. Sümpoosioni idee algataja, FIG presidendi Morinari Watanabe, mõte oli rahvusvahelise koosviibimisega aidata kaasa iluvõimlemise reeglistiku läbipaistvamaks ja usaldusväärsemaks muutmisega ning teha spordiala pealtvaatajatele veelgi rohkem arusaadavamaks.

„See on uudne lähenemine meie ala probleemide lahendamisel. Selle sümpoosioniga tahame anda sõna kõigile rahvusvahelise  võimlemisliidu (FIG) liikmetele, kellel on huvitavaid ideid, et kuidas muuta reegleid paremaks ja õiglasemaks, ”ütles Watanabe. „Meie tugevus on koostöö ja meie eesmärk on iluvõimlemisele kui olümpiadistsipliinile tugeva tuleviku rajamine. Üheskoos võime õnnestuda, ”lisas ta.

 

FIG president Morinari Watanabe sümpoosionil

Eelkõige on järgmises reeglistikus üks peamisi ülesandeid tehniliste raskuste ja meisterlikkuse vahelise tasakaalu tagamine. Oma avaettekandes mainis FIG president ka seda, et reeglite keerukus muudab spordi mitteprofessionaalide jaoks liiga raskesti mõistetavaks. 

Sümpoosioni pikkadel päevadel selgitas FIG iluvõimelemise tehnilise komisjoni president Natalja Kuzmina muudatuste eesmärki ja visandas konkreetsed teemad, mis vajavad edasist arutelu. Sümpoosionil osalesid ka FIG iluvõimlemise tehnilise komisjoni asepresident  Noha Abu Shabana, FIG peasekretär Nicholas Buompane ja mitmed FIG-i täitevkomitee liikmed.

„Hindame kõigi meie alaliitude kohtunike ja treenerite avatud ning väärtuslikku panust. Me ei soovi, et mis tahes eriala tehnilised komiteed töötaksid karbis. On hädavajalik püüelda õiglase ja täpse hindamise poole ning üldisemalt võimlemist arendada,“sõnas Steve Butcher, FIG spordidirektor ja tehniline koordinaator.

Sümpoosioni arutelude tulemuseks olid mitmed ettepanekud ja ideed, millega asuvad tehnilise komisjoni liikmed tööle FIG peakontoris Lauseanne´is juba käesoleval nädalal. Eesmärk on 2020. aasta kevade jooksul kinnitada 2021 -2024 reeglid ning avalikustada järgmise olümpiatsükli kohtunike koolituste ja eksamite tegemise ajad.

Sümpoosion toimus Irina Viner-Usmanova uues võimlemispalees, kus 2019. aasta juulis toimusid esimesed juunioride maailmameistrivõistlused. Moskva valiti FIG sümpoosioni võõrustama tänu mugavatele tingimustele ning tänu oma kesksele positsioonile, mis on tingitud selle, et paljude riikide sportlased on harjunud Venemaal treenima.

Eestit esindasid sümpoosionil iluvõimlemise rühmkava koondise peatreener Natalja Bestšastnaja ja iluvõimlemise toimkonna esinaine Natalja Inno. Sümpoosioni kokkuvõttega saab tutvuda iluvõimlemisklubide infotunnil, millest teavitatakse lähiajal.

 

Krete Kaasik võitis I-sel virtuaalsel batuudihüpete turniiril kuldmedali

30.10.2020
Lisaks iluvõimlejatele on ka meie batuudihüppajad virtuaalsel turniiril "käe valgeks saanud". 28.09-25.10 toimus Saksamaa eestvedamisel I rahvusvaheline batuudihüpete e... Loe edasi

Rahvusvaheline iluvõimlemise online turniir tõi Eestile 7 medalit

28.10.2020
Eesti iluvõimlejad võtsid täna esmakordselt osa online rahvusvahelisest võistlusest. 9 riiki, juuniorid, täiskasvanud ja rühmkavad esinesid oma riikides, kuid hinda... Loe edasi

Batuudihüpete 2020. Eesti meistrid selgusid Paides

26.10.2020
Järjekorras viies 2020. Eesti meistrivõistlus peeti möödunud laupäeval, 24. oktoobril Paide Hillar Hanso põhikoolis, kus meistritiitlite nimel võideldi batuudi... Loe edasi

Nädalavahetusel jagati välja Eesti meistri tiitlid ka sportakrobaatikas

19.10.2020
Lisaks sportaeroobika Eesti parimatele võimlejatele selgitati möödunud nädalavahetusel välja ka 2020. aasta Eesti meistrid sportakrobaatikas. Laupäeval Tallinnas, OMAsa... Loe edasi

Eesti meistrid sportaeroobikas selgitati välja Kohtla-Järvel

19.10.2020
Pühapäeval jõudis 2020. aasta Eesti meistrivõistluse järg sportaeroobika kätte. Kohtla-Järvel toimunud võistlustel selgitati välja Eesti meistrid las... Loe edasi