Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

 

  

28.01.2020

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ning võimalikke reeglite muudatusi. FIG kutsele sümpoosionil osaleda vastas 84 osalejat 43 erinevast riigist. Sümpoosioni idee algataja, FIG presidendi Morinari Watanabe, mõte oli rahvusvahelise koosviibimisega aidata kaasa iluvõimlemise reeglistiku läbipaistvamaks ja usaldusväärsemaks muutmisega ning teha spordiala pealtvaatajatele veelgi rohkem arusaadavamaks.

„See on uudne lähenemine meie ala probleemide lahendamisel. Selle sümpoosioniga tahame anda sõna kõigile rahvusvahelise  võimlemisliidu (FIG) liikmetele, kellel on huvitavaid ideid, et kuidas muuta reegleid paremaks ja õiglasemaks, ”ütles Watanabe. „Meie tugevus on koostöö ja meie eesmärk on iluvõimlemisele kui olümpiadistsipliinile tugeva tuleviku rajamine. Üheskoos võime õnnestuda, ”lisas ta.

 

FIG president Morinari Watanabe sümpoosionil

Eelkõige on järgmises reeglistikus üks peamisi ülesandeid tehniliste raskuste ja meisterlikkuse vahelise tasakaalu tagamine. Oma avaettekandes mainis FIG president ka seda, et reeglite keerukus muudab spordi mitteprofessionaalide jaoks liiga raskesti mõistetavaks. 

Sümpoosioni pikkadel päevadel selgitas FIG iluvõimelemise tehnilise komisjoni president Natalja Kuzmina muudatuste eesmärki ja visandas konkreetsed teemad, mis vajavad edasist arutelu. Sümpoosionil osalesid ka FIG iluvõimlemise tehnilise komisjoni asepresident  Noha Abu Shabana, FIG peasekretär Nicholas Buompane ja mitmed FIG-i täitevkomitee liikmed.

„Hindame kõigi meie alaliitude kohtunike ja treenerite avatud ning väärtuslikku panust. Me ei soovi, et mis tahes eriala tehnilised komiteed töötaksid karbis. On hädavajalik püüelda õiglase ja täpse hindamise poole ning üldisemalt võimlemist arendada,“sõnas Steve Butcher, FIG spordidirektor ja tehniline koordinaator.

Sümpoosioni arutelude tulemuseks olid mitmed ettepanekud ja ideed, millega asuvad tehnilise komisjoni liikmed tööle FIG peakontoris Lauseanne´is juba käesoleval nädalal. Eesmärk on 2020. aasta kevade jooksul kinnitada 2021 -2024 reeglid ning avalikustada järgmise olümpiatsükli kohtunike koolituste ja eksamite tegemise ajad.

Sümpoosion toimus Irina Viner-Usmanova uues võimlemispalees, kus 2019. aasta juulis toimusid esimesed juunioride maailmameistrivõistlused. Moskva valiti FIG sümpoosioni võõrustama tänu mugavatele tingimustele ning tänu oma kesksele positsioonile, mis on tingitud selle, et paljude riikide sportlased on harjunud Venemaal treenima.

Eestit esindasid sümpoosionil iluvõimlemise rühmkava koondise peatreener Natalja Bestšastnaja ja iluvõimlemise toimkonna esinaine Natalja Inno. Sümpoosioni kokkuvõttega saab tutvuda iluvõimlemisklubide infotunnil, millest teavitatakse lähiajal.

 

Iluvõimlemise EM-i avapäeval hoiab rühmkava rahvuskoondis 3. kohta

26.11.2020
Täna Kiievis alanud iluvõimlemise EM-il hoiab Eesti rühmkava koondis pärast edukat 5 palli kava sooritust kõrget kolmandat kohta rekordilise 32.000 punktiga. Sama punktisu... Loe edasi

Eesti iluvõimlejad stardivad homme Euroopa meistrivõistlustel

25.11.2020
Pärast väga pikka ootusaega (ja kolme koroonatesti!) alustavad meie iluvõimlejad homme võistlemist Euroopa meistrivõistlustel, mis toimuvad Kiievis. Eesti delegatsiooni ... Loe edasi

Võimlemistreeningute ja -võistluste korraldamine alates 24. november

24.11.2020
Vastavalt Kultuuriministeeriumi juhistele on alates 24. november sisetreeningud lubatud juhul:  1) korraldaja tagab inimeste hajutamise; 2) avalikes siseruumides toimuvatel spordi– ... Loe edasi

Terviseamet täiendas COVID-19 leviku tõttu suuniseid huviharidusele.

19.11.2020
Tänaste tegevuste eesmärk on piirata nakkuse levikut jõulueelsel perioodil just noorte seas. Kuna jõulud ja jõulude aegne pikem vaheaeg toob endaga kaasa suurenenud &uum... Loe edasi

Eestis toimus esimene sportvõimlemise võistlus pärast 20 aastast pausi

16.11.2020
Laupäeval, 14. novembril 2020, toimusid uues sportvõimlemise hoones, Erika võimlas, 20. aastase pausi järel esimesed sportvõimlemise sügisvõistluse... Loe edasi