Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

 

  

28.01.2020

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ning võimalikke reeglite muudatusi. FIG kutsele sümpoosionil osaleda vastas 84 osalejat 43 erinevast riigist. Sümpoosioni idee algataja, FIG presidendi Morinari Watanabe, mõte oli rahvusvahelise koosviibimisega aidata kaasa iluvõimlemise reeglistiku läbipaistvamaks ja usaldusväärsemaks muutmisega ning teha spordiala pealtvaatajatele veelgi rohkem arusaadavamaks.

„See on uudne lähenemine meie ala probleemide lahendamisel. Selle sümpoosioniga tahame anda sõna kõigile rahvusvahelise  võimlemisliidu (FIG) liikmetele, kellel on huvitavaid ideid, et kuidas muuta reegleid paremaks ja õiglasemaks, ”ütles Watanabe. „Meie tugevus on koostöö ja meie eesmärk on iluvõimlemisele kui olümpiadistsipliinile tugeva tuleviku rajamine. Üheskoos võime õnnestuda, ”lisas ta.

 

FIG president Morinari Watanabe sümpoosionil

Eelkõige on järgmises reeglistikus üks peamisi ülesandeid tehniliste raskuste ja meisterlikkuse vahelise tasakaalu tagamine. Oma avaettekandes mainis FIG president ka seda, et reeglite keerukus muudab spordi mitteprofessionaalide jaoks liiga raskesti mõistetavaks. 

Sümpoosioni pikkadel päevadel selgitas FIG iluvõimelemise tehnilise komisjoni president Natalja Kuzmina muudatuste eesmärki ja visandas konkreetsed teemad, mis vajavad edasist arutelu. Sümpoosionil osalesid ka FIG iluvõimlemise tehnilise komisjoni asepresident  Noha Abu Shabana, FIG peasekretär Nicholas Buompane ja mitmed FIG-i täitevkomitee liikmed.

„Hindame kõigi meie alaliitude kohtunike ja treenerite avatud ning väärtuslikku panust. Me ei soovi, et mis tahes eriala tehnilised komiteed töötaksid karbis. On hädavajalik püüelda õiglase ja täpse hindamise poole ning üldisemalt võimlemist arendada,“sõnas Steve Butcher, FIG spordidirektor ja tehniline koordinaator.

Sümpoosioni arutelude tulemuseks olid mitmed ettepanekud ja ideed, millega asuvad tehnilise komisjoni liikmed tööle FIG peakontoris Lauseanne´is juba käesoleval nädalal. Eesmärk on 2020. aasta kevade jooksul kinnitada 2021 -2024 reeglid ning avalikustada järgmise olümpiatsükli kohtunike koolituste ja eksamite tegemise ajad.

Sümpoosion toimus Irina Viner-Usmanova uues võimlemispalees, kus 2019. aasta juulis toimusid esimesed juunioride maailmameistrivõistlused. Moskva valiti FIG sümpoosioni võõrustama tänu mugavatele tingimustele ning tänu oma kesksele positsioonile, mis on tingitud selle, et paljude riikide sportlased on harjunud Venemaal treenima.

Eestit esindasid sümpoosionil iluvõimlemise rühmkava koondise peatreener Natalja Bestšastnaja ja iluvõimlemise toimkonna esinaine Natalja Inno. Sümpoosioni kokkuvõttega saab tutvuda iluvõimlemisklubide infotunnil, millest teavitatakse lähiajal.

 

III Idla päev toimub 14. märtsil Kohila spordihoones

17.02.2020
  Eesti Spordiselts Kalev ja Eesti Idla Selts kutsuvad Teid  osalema III Idla päevale. AEG: Laupäev, 14. märts 2020 KOHT: Kohila Spordihoone SIHTR&Uu... Loe edasi

Iluvõimlejad tegid Moskvas 2020. aasta esimese rahvusvahelise stardi

10.02.2020
Iluvõimlejad tegid nädalavahetusel esimese rahvusvahelise stardi Grand Prix sarja esimesel võistlusel Moskvas, kus Eesti oli esindatud nii meistriklassi kui ka juuniorklassi individ... Loe edasi

EEVL pikaaegne peasekretär Kadri Liivak pälvis spordi elutööpreemia

06.02.2020
Eesti Võimlemisliidul on väga hea meel teada anda, et EEVL-i pikaaegne peasekretär, endine iluvõimleja, treener ning EEVL kutsekomisjoni esinaine Kadri Liivak on üks kahes... Loe edasi

Moskvas toimus FIG-i iluvõimlemise maailma sümpoosion

28.01.2020
Möödunud nädalavahetusel kogunesid Moskvas uuele olümpiatsüklile mõeldes iluvõimlemise kohtunikud, treenerid ja esindajad, et arutada spordiala tulevikku ni... Loe edasi

EEVL KUULUTAB VÄLJA: KUTSEEKSAMITE TOIMUMINE JA KUTSE TAASTAOTLEMINE KEVAD 2020

06.01.2020
  Eesti Võimlemisliit kuulutab välja dokumentide vastuvõtmise 3–7. taseme kutseeksamite sooritamiseks ning kutse taastaotlemiseks järgmistel aladel:   ... Loe edasi