Polina Muraško tegi juunioride MM-il esiviisiku kohtadega Eesti võimlemisajalugu

 

  

22.07.2019
Polina Muraško pallivakavaga

Juunioride iluvõimlemise MM Moskvas pakkus eile rohkesti emotsioone – Polina Muraško võitis kurikakavas kõrge neljanda ja pallikavas viienda koha, Eesti rühm saavutas rõngakavaga kuuenda koha. 

Mõlemal üksikalal kaheksandana finaali pääsenud 15-aastane Muraško näitas säravaid ja tehniliselt täpseid kavu, jõudes nii pjedestaalile lähedale – kurikakava neljas koht tuli 18,05 ja pallikava viies koht 18,25 punktiga. Valitsev mitmevõistluse juunioride Eesti meister, kes ka üksikaladel kodustele konkurentidele võimalust ei anna, kirjutas nii siinsesse iluvõimlemise ajalukku uue peatüki. 

„Olen väga rahul, olla maailma neljas juunior on väga kõva saavutus,“ sõnas Muraško. „Konkurents oli tihe ja tugev, aga ka mina andsin endast kõik,“ lisas ta. Pallikava ja kurikakava võitis 14-aastane venelanna Lala Kramarenko, kes juba möödunud aastal kahekordseks juunioride Euroopa meistriks krooniti.

 

Polina Muraško kurikavaga                                                Iluvõimlemise rühmkava juunioride koondis 

Eesti iluvõimlemise võistkond näitas suurpärast esitust rõngakavas, 21,45 punkti andis finaalis kuuenda koha. „Tüdrukud tegid pea maksimaalse soorituse, olen väga rahul. Hinne oli madalam, kui ootasime ja seepärast andsime sisse protesti,“ sõnas naiskonna treener Larissa Gorbunova. Protesti aga ei rahuldatud, viienda koha saanud Hispaania jäi Eesti ette 0,5 punktise eduga. Rühmade võistluses osalesid 33 riigi koondised.

Märksa kehvemini läks kvalifikatsioonivõistlusel lindikava sooritus, 13,4 punkti jättis tüdrukud kõigest 22. kohale ja finaalist kaugele. Nii tuli mitmevõistluse kokkuvõttes leppida 14. kohaga, juunioride maailmameistriks krooniti Venemaa. „Lindikava kvalifikatsioonkatses tulnud vead olid valusaks pettumuseks, eriti tüdrukutele endile. Neil on väga raske, kuid võimetekohane kava, mistõttu tulime siia võistlema kõrgetele kohtadele,“ tõdes Gorbunova.

Ometi võib Eesti koondis lõppenud MM-iga igati rahule jääda - juunioride seas oli individuaalselt seni parim tulemus Karina Jerõgina neljas kohta seitsme aasta eest peetud Euroopa meistrivõistlustel.

“Eesti koondis oli esindatud  maailma parimate seas kolmes finaalis kuuest, kus meie võimlejad tegid puhtad soorituse,” sõnas Eesti Võimlemisliidu asepresident, Moskvas delegatsiooni juhtinud Maris Jesse. “Naasta MM-ilt neljanda, viienda ja kuuenda kohaga, on erakordselt hea tulemus, mis on tulnud treenerite järjepideva töö ja noorte võimlejate pühendumuse tulemusena,” lisas Jesse.

Iluvõimlemise juunioride MM toimus esimest korda, osa võttis 325 võimlejat 62 riigist.

Eesti edukas iluvõimlemise koondis jõuab koju esmaspäeval kell 20.40 saabuva Moskva lennuga.

Fotod: Indrek Kask

Videod:

Polina Muraško kurikakava kvalifikatsioonis.

Võistkonna rõngakava kvalifikatsioonis.

Sporditegevuse korraldamine alates 11. jaanuarist

11.01.2021
  Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on sporditegevuse sise-ja välitingimustes alates 11. jaanuarist reguleeritud järgmiselt:  Alates 28. detsembrist 2020 kuni 17. ... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu koondiste liikmed & koondiste kandidaadid

30.12.2020
  Eesti Võimlemisliidu võistlusvõimlemisalade koondiste liikmed ja koondiste kandidaadid, kellel on alates 14. detsembrist lubatud treenida eritingimustel, on:  ... Loe edasi

SPORDITEGEVUSE KORRALDAMINE ALATES 28. DETSEMBRIST

28.12.2020
  Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on sporditegevuse korraldamine alates 28. detsember 2020 jätkuvalt lubatud üksnes kehtestatud piiranguid järgides. Kultuuriministee... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu pühade soovid

22.12.2020

Sporditegevuse korraldamine alates 14. detsembrist

11.12.2020
  Vabariigi Valitsus kinnitas 10. detsembril uued piirangud treenintegevuse ning spordivõistuste korraldamiseks alates 14. detsember 2020. Ametlike dokumentidega saab tutvuda: Vabariig... Loe edasi