Rühmvõimlejad lõpetasid MK-sarja kõrge viienda kohaga

 

  

25.11.2019
Pikt koosEesti suursaadikuga Ungaris, Kristi Karelsohniga

Rühmvõimlemise hooajal viimasel MK-etapil Budapestis sai VK Rütmika Elite Team viienda koha, võitis Venemaa naiskond Madonna. Aasta kokkuvõttes olid tartlannad samuti viiendad.

Juunioride seas oli VK Janika Grisete täna kuues, MK-sarja üldarvestuses aga koha võrra kõrgemal, viiendal positsioonil. Viimase etapi võitis Venemaa naiskond Victoria. 

„Tänane finaalkatse oli kindlasti parem kui eelvõistluse oma - ühtlasem, tugevam, teravam, emotsionaalsem ja elementide osas puhtam, aga kohtunikud nii kahjuks ei arvanud ning hinne tuli eelvõistluse omast madalam. Väga keeruline on siin midagi kommenteerida just kohtunike töö ja hindamise osas. Tüdrukud andsid maksimumi ja tegid hooajale tugeva lõpu. MK üldarvestuse viies koht on suurepärane saavutus väiksele Eestile,“ sõnas VK Rütmika peatreener Maarja Jaanovits.

Hooajale hinnangut andes tõi treener välja, et koolinoortest koosnev võistkond konkureerib tipptasemel täisealiste naistega ja on seda teinud kõiki tegureid arvestades nii hästi kui võimalik.

„Alates kevadel peetud Eesti meistrivõistlustest oleme maadelnud vigastustega, mistõttu on tulnud pidevalt kava muuta. Alustasime hooaega kaheksa tüdrukuga, lõpetasime kuuega. See on mõjutanud kava koreograafiat ja ainuüksi pildiliselt paistab väiksema koosseisuga võistkond teiste kõrval jõuetum, kuigi tehniline kvaliteet on korralik,“ rääkis Jaanovits, lisades, et tüdrukud on teinud viimase hooajaga suure arenguhüppe nii tehniliselt, füüsilise vastupidavuse kui ka vaimse valmisoleku poolest. MK-sarjas osales tänavu pea 40 naiskonda.

VK Janika Grisete neiud võistlesid viimast aastat juunioride seas, neil seisab järgmisel aastal ees meistriklassi sisenemine.

„Oleme väga õnnelikud, et suutsime saavutada viienda koha 32 rühma seas,“ sõnas Grisete treener Kristel Võsoberg. „Olen rahul, et hooaja vältel suutsime sooritada säravad ja ühtsed etteasted ning püsinud kuue maailma parima juunioride rühma seas. Tüdrukute sihikindlus ja töökus on oluliselt tõstnud üldist soorituse taset,“ lisas Võsoberg.

 

EEVL KUULUTAB VÄLJA: KUTSEEKSAMITE TOIMUMINE JA KUTSE TAASTAOTLEMINE KEVAD 2020

06.01.2020
  Eesti Võimlemisliit kuulutab välja dokumentide vastuvõtmise 3–7. taseme kutseeksamite sooritamiseks ning kutse taastaotlemiseks järgmistel aladel:   ... Loe edasi

Eesti Võimlemisliidu jõulutervitus

23.12.2019
                        ... Loe edasi

2019. aasta viimased Eesti karikad jagati välja TeamGym´is

11.12.2019
7. detsembril toimusid Tallinnas Mustamäe Elamuste Keskuses SK Trefoil kodusaalid 2019. aasta Eesti karikavõistlused TeamGym´is. Erinevates vanuseklassides osales üle 130 n... Loe edasi

SK Fööniksile sportaeroobika turniiril Minskis kuldsed medalid

11.12.2019
Möödunud nädalal, 4-6. detsembril, võtsid Kohtla-Järve spordiklubi Fööniks tublid võimlejad osa Minskis toimunud rahvusvaheliste sportaeroobika turniirist A... Loe edasi

Batuudihüppaja Krete Kaasik maailmas Top 20-s

11.12.2019
5.-8. detsembril toimus Jaapanis, Tokyos värskelt valminud olümpiamänge võõrustavas Ariake Gymnastics Centre´is trampoliinvõimlemise World Age Group Competiti... Loe edasi